Навчальні підрозділи Університету

Постійне посилання на розділhttps://dspace.krok.edu.ua/handle/krok/3154

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 11
  • Ескіз
    Документ
    Дуальність процесу інформатизації світової економіки
    (Університет «КРОК», 2016) Рокоча, В.В.; Рокоча, Віра Володимирівна
    У статті з філософських методологічних позицій розглядається процес інформатизації світової економіки як єдність сутності та форми прояву, розкривається дуальний характер сутності та форми прояву інформатизації економіки, дається якісна оцінка економічної цінності інформатизації
  • Ескіз
    Документ
    Місце економічної дипломатії в системі економічної безпеки держави
    (Університет «КРОК», 2019) Рокоча, В.В.; Горбачук, О.І.; Рокоча, Віра Володимирівна; Горбачук, Олександр Іванович
    В умовах глобальних трансформацій, з огляду на зростання масштабів міжнародної економічної взаємоідї, збільшення її учасників і загострення конкурентної боротьби, зявилася необхідність в універсальному механізмові оперативного узгодження та врегулювання різних, інколи діаметрально протилежних економічних інтересів держав. Функції такого механізму в сучасній міжнародній практиці виконує економічна дипломатія, інструменти якої успішно застосовуються для подолання барєрів на шляху міжнародної торгівлі, вирішення суперечок та зброї ринку, дотримання умов контрактів, забезпечення усіх сторін міжнародних економічих відносин максимально симетричною інформацією. У статті обґрунтовується факт системного впливу інструментів економічної дипломатії на інтенсивність міжнародних торгово-інвестиційних потоків і відповідно на складові економічної безпеки держави. Зокрема в результаті здійсненого кореляційного, регресійного і дисперсійного аналізу попередньо зібраних і систематизованих первинних емпіричних даних, що проводився із застосуванням мультиплікативної моделі, доведено пряму позитивну залежність між дією інструментів економічної дипломатії та основними показниками зовнішньоекономічної діяльності України (експорт, імпорт, ПІІ). Виявлений зв'язок є статистично значущим. Цей факт може свідчити про безпосередній вплив політико-дипломатичного компоненту на зовнішньоекономічну та інвестиційно-інноваційну складові економічної безпеки України а також про опосередкований вплив на інші складові, що має суттєво корегувати загальний інтегральний індекс рівня економічної безпеки України. Тобто зроблено перший крок у науковому розумінні характеру і степені впливу інструментів економічної дипломатії на рівень економічної безпеки української держави. Ця наукова проблема вимагає подальших досліджень, але вже сьогодні, на основі отриманих авторами результатів, можна обґрунтовувати необхідність внесення до Методики розрахунку рівня економічної безпеки України політико-дипломатичного компоненту.
  • Ескіз
    Документ
    Політико-дипломатична складова економічної безпеки держави
    (Університет «КРОК», 2020) Рокоча, В.В.; Горбачук, О.І.; Рокоча, Віра Володимирівна; Горбачук, Олександр Іванович
    Сучасні глобальні процеси в світовій економіці несуть у собі нові можливості й нові загрози національним економічним інтересам. Тому науково-практичні основи забезпечення економічної безпеки, зокрема методики обрахунку інтегрального індексу рівня економічної безпеки держави, мають постійно оновлюватися та актуалізуватися у відповідності до стрімких змін у світовій системі господарювання. У статті обґрунтовується необхідність перегляду переліку функціональних складових економічної безпеки України, що містяться в Методичних рекомендаціях Мінекономіки, у бік його розширення шляхом додаткової (політико-дипломатичної) складової. Політико-дипломатичну складову економічної безпеки можна описати як стан зовнішньої та внутрішньої політики держави, який забезпечує національній економіці та бізнесу вільний вихід на зовнішні ринки, доступ до світових ресурсів та технологій, стабільний процес обміну товарами і послугами, вільний рух національного капіталу, сприятливий клімат для залучення прямих іноземних інвестицій, всебічну підтримку і захист на державному та дипломатичному рівні національного виробника та експортера у світовій економічній системі. На основі отриманих у ході дослідження результатів статистичного аналізу, їх теоретичного обґрунтування та уведення кількісних оцінок визначено індикатори політико-дипломатичної складової економічної безпеки України та їх характеристичні значення й вагові коефіцієнти, здійснено нормування отриманих значень. Подальші емпіричні дослідження у галузі економічної дипломатії та економічної безпеки дозволять більш точно і різнобічно оцінювати рівень економічної безпеки української держави й ураховувати новітні тенденції у розвитку глобальної економічної системи та її регіональних інтеграційних утворень.
  • Ескіз
    Документ
    Бізнес-стратегії європейських компаній
    (Університет «КРОК», 2018) Рокоча, Віра Володимирівна; Одягайло, Борис Михайлович; Терехов, Віктор Іванович
    В навчальному посібнику висвітлено основоположні проблеми організації та ведення бізнес - стратегії європейських компаній. Розкрито сутність ведення міжнародного бізнесу та його значення для розвитку національних економік, розглянуто конкретні форми ведення міжнародної торгівлі, класичні і сучасні інструменти її здійснення. Особливість викладання матеріалу - прикладний характер. Кожен розділ підручника доповнений завданнями для самостійної та , або індивідуальної роботи здобувачів вищої освіти.
  • Ескіз
    Документ
    Глобальна економіка: парадигми та парадокси розвитку
    (Університет «КРОК», 2017) Рокоча, Віра Володимирівна; Одягайло, Борис Михайлович; Терехов, Віктор Іванович
    У монографії розглядаються проблеми становлення та розвитку теорії глобалістики, зокрема тієї її частини, яка пов’язана зі світовою економікою. На основі аналізу великого масиву теоретичного матеріалу досліджують парадигми та методологія глобальної економіки, розкривається внесок київської школи в сучасну глобалістику. Значна увага приділена виявленню парадоксів розвитку глобальної економіки, поряд з класичними виділено і проаналізовано їх новітні форми.Важливою складовою монографії є дослідження місця України у глобалізованому економічному просторі, аналіз напрямків та подальших тенденцій її розвитку як структурного елемента глобальної економіки. Монографія підготовлена на основі аналізу багатого фактичного і статистичного матеріалу, який аргументує авторські висновки і пропоновані теоретико-методологічні положення. Розрахована на спеціалістів з міжнародних економічних відносин, студентів, аспірантів, усіх, зто цікавиться проблемами розвитку глобальної економіки та методології дослідження.
  • Ескіз
    Документ
    Міжнародний менеджмент
    (Університет «КРОК», 2016) Рокоча, Віра Володимирівна; Одягайло, Борис Михайлович; Терехов, Віктор Іванович
    Програма та навчальний посібник для курсу «Міжнародний менеджмент» складені на основі навчальної програми курсу «Міжнародний менеджмент» для підготовки фахівців за напрямом «Економіка і підприємництво». Навчальний посібник буде корисним також для працівників компаній, фірм, установ та організацій, аспірантів, що займаються зовнішньоекономічною діяльністю.
  • Ескіз
    Документ
    Геоекономіка та глобальні стратегії українського бізнесу (антикризовий аспект)
    (Університет «КРОК», 2017) Рокоча, Віра Володимирівна; Одягайло, Борис Михайлович; Терехов, Віктор Іванович
    Дисципліна «Геоекономіка та геостратегія українського бізнесу» вивчається як продовження загальноекономічних та професійно орієнтованих дисциплін бакалаврату, зокрема базується на теоретичних положеннях курсів «Економіка і зовнішньоекономічні зв’язки України», «Європейська стратегія України», «Конкуренція у міжнародному бізнесі» та «Стратегія європейських компаній на світових ринках». Однією з провідних характеристик глобалізаційних процесів у світовій економіці є збільшення трансграничних потоків товарів, послуг, капіталу та технологій, що призводить до зростання рівня взаємозалежності країн. З огляду на це у XXI сторіччі змінюються джерела конкурентоспроможності національних економік. Глобалізація посилює політичну та економічну конкуренцію в області залучення інвестицій, фінансової допомоги, привабливості бізнесу як на національному, так і на регіональному рівнях.
  • Ескіз
    Документ
    Міжнародний бізнес та стратегічні зміни
    (Університет «КРОК», 2023) Рокоча, Віра Володимирівна; Одягайло, Борис Михайлович; Терехов, Віктор Іванович
    У навчальному посібнику викладено основні проблеми проведення організаційних змін у міжнородних корпораціях, розкрито причини і необхідність їх проведення, узагальнено представлено механізм проведення змін, дано характеристику проблем опору змінам та методів боротьби з ним. Особлива увага приділена організаціям змінам, яких потребують українські компанії, що розбудовуються як міжнародні бізнес структури. Кожна тема містить завдання для самостійної роботи та список літературних джерел для глибшого опанування проблемами змін у міжнародному бізнесі. Для здобувачів вищої освіти, освіти економічних та міжнародних економічних спеціальностей.
  • Ескіз
    Документ
    Міжнародна торговельна діяльність
    (Університет «КРОК», 2018) Рокоча, Віра Володимирівна; Алькема, Віктор Григорович; Терехов, Віктор Іванович; Одягайло, Борис Михайлович; Ковтонюк, Катерина Володимирівна; Харсун, Людмила Григорівна; Ткаленко, Світлана Іванівна; Співаковський, Сергій Володимирович; Співаковська, Тетяна Володимирівна; Літвін, Наталія Миколаївна; Горбачук, Олександр Іванович; Стародубцева, Олена Іванівна; Дмитрієва, Наталія Олександрівна
    В підручнику висвітлено основоположні проблеми організації та ведення міжнародної торговельної діяльності. Розкрито сутність міжнародної торгівлі, її значення для розвитку національних економік, розглянуто конкретні форми міжнародної торговельної діяльності, класичні і сучасні інструменти її здійснення. Особливість викладення матеріалу - прикладний характер. Кожен розділ підручника доповнений завданями для самостійної та/або індивідуальної роботи здовувачів вищої освіти. Підручник розрахований для спеціальностей «міжнародні економічні відносини» та «міжнародна економіка»
  • Ескіз
    Документ
    Сучасні технології реалізації експортного потенціалу
    (Університет «КРОК», 2022) Рокоча, Віра Володимирівна; Горбачук, Олександр Іванович; Маринович, Вікторія Володимирівна; Цевух, Світлана Михайлівна; Ткаленко, Світлана Іванівна; Хорошун, Олексій; Оласюк, Ганна; Дмитрієва, Наталія Олександрівна; Сукурова, Наталя Михайлівна
    У колективній монографії розглянуто проблеми формування та реалізації експертного потенціалу країни у його проявах на мікро-, мезо- та макрорівні. Виходячи із сучасних теоретико-методологічних поглядів, автори акцентували увагу на технологіях, спрямованих на оптимізацію використання експортного потенціалу, застосувавши функціональний та геоекономічний підходи, що дозволило вийти на принципові нові науково-теоретичні висновки та практичні рекомендації українському експортно-орієнтованому бізнесу. Для науковців, викладачів закладів вищої освіти, аспірантів, магістрантів і студентів, представників бізнес-орієнтованих структур і всіх, кого цікавлять проблеми розвитку експортно-орієнтованого бізнесу та експертного потенціалу як його основи.