Вчені записки Університету "КРОК"

Постійне посилання на розділhttps://dspace.krok.edu.ua/handle/krok/282

Відповідно до наказів Міністерства освіти і науки України №886 від 02.07.2020 р. та № 894 від 10 жовтня 2022 р. збірник наукових праць "Вчені записки Університету "КРОК" включено до Переліку наукових фахових видань України, категорія "Б" з економіки (економічні спеціальності - 051 "Економіка", 071 "Облік і оподаткування", 072 "Фінанси, банківська справа та страхування", 073 "Менеджмент", 075 "Маркетинг", 076 "Підприємництво, торгівля та біржова діяльність", 241 "Готельно-ресторанна справа", 281 "Публічне управління та адміністрування", 292 "Міжнародні економічні відносини") та психології (спеціальність – 053 "Психологія"). Збірник розрахований на науковців, аспірантів та практиків, які проводять дослідження сучасних проблем економіки, управління та психології та шляхів їх розв’язання. Періодичність: щоквартально (березень, червень, вересень, грудень). Мови видання: українська та англійська (змішаними мовами).

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 2 з 2
  • Ескіз
    Документ
    Механізм державного управління розвитком ефективного маркетингу та логістики в аграрному секторі економіки України
    (Університет «КРОК», 2014) Щербина, С.В.
    У статті досліджено ринкову інфраструктуру агропромислового комплексу України як сукупність видів діяльності, організаційно-правових і економічних відносин, яка забезпечує функціонування, взаємодію та регулювання елементів аграрного сектору економіки через товарні, фінансові та інформаційні потоки з метою подальшого зростання сільськогосподарського виробництва та забезпечення соціально-економічної стабільності в країні. Проведено аналіз взаємодії інструментів державного управлін ня у сфері формування ринкової інфраструктури в аг
  • Ескіз
    Документ
    Модернізація аграрного бізнесу в Україні для розвитку виробництва біопалива
    (Університет «КРОК», 2021) Щербина, С.В.
    Актуальність дослідження обумовлена тим, що на тлі світової енергетичної кризи проаналізовано тенденції процесів, що відбувалися у вітчизняній та світовій біоенергетиці та їх вплив на енергетичну безпеку України. Подано оцінку сучасного стану забезпечення енергетичної безпеки України. Висвітлено концепції вирішення енергетичної безпеки з урахуванням досвіду виробництва біологічних видів палива країн Європейського Союзу. Доведено необхідність державного стимулювання аграрного бізнесу України з метою його модернізації та подолання проблем в галузі біоенергетики, що сприятиме вирішенню економічних, соціальних, екологічних проблем та досягненню національних стратегічних цілей. Розкрито об'єктивні передумови розвитку аграрного бізнесу України для формування енергетичної безпеки як одного з основних чинників національної безпеки держави. Запропоновано методологічні підходи до аналізу забезпечення та реалізації енергетичної безпеки в Україні за рахунок біоенергетичного потенціалу агробізнесу. Проаналізовано тенденції становлення та розвитку енергетичної безпеки, що визначають структурні та кількісні зміни у виробництві та споживанні біологічних видів палива. Визначено, що біомаса є перспективним джерелом енергії як у світі, так і в Україні. Метою статті є розкриття основних факторів та тенденцій, які впливають на реалізацію в Україні енергетичної безпеки за рахунок біопалива, та визначення у цьому процесі ключових можливостей та проблем для вітчизняного аграрного бізнесу. На даний час біомаса займає четверте місце у світі за обсягами її енергетичного використання. Протягом останніх років в Україні спостерігається поступове зростання кількості об’єктів і встановленої потужності для виробництва теплової та електричної енергії з біомаси. Основною ціллю дослідження є аналіз можливостей та викликів, пов'язаних з розвитком та модернізацією аграрного бізнесу в Україні для нарощування виробництва біопалива. Охарактеризовано термін «енергетична безпека» як процес управління системою національної безпеки, за якого компетентними органами державної влади у співпраці з аграрним бізнесом забезпечується перехід на відновлювані джерела енергії, включно з біопаливом, що буде сприяти розвитку регіонів і місцевої економіки за рахунок надходження податків та зборів, а на державному рівні – покращення торговельно-платіжного балансу за рахунок зменшення обсягів імпорту енергоносіїв. Систематизовано чинники, що впливають на формування енергетичної безпеки. Визначено передумови впровадження проєктів з виробництва біопалива в Україні, що дасть позитивний соціально-економічний ефект за рахунок створення нових робочих місць, зниження тарифів на теплову енергію та покращення надійності теплопостачання. Встановлено, що проєкти з виробництва біопалива, що вже впроваджені в Україні, є економічно доцільними, а державна підтримка та сприяння розвитку біоенергетики стимулюють інвесторів та фінансові організації до реалізації нових біоенергетичних проєктів в Україні.