Вчені записки Університету "КРОК"

Постійне посилання на розділhttps://dspace.krok.edu.ua/handle/krok/282

Відповідно до наказів Міністерства освіти і науки України №886 від 02.07.2020 р. та № 894 від 10 жовтня 2022 р. збірник наукових праць "Вчені записки Університету "КРОК" включено до Переліку наукових фахових видань України, категорія "Б" з економіки (економічні спеціальності - 051 "Економіка", 071 "Облік і оподаткування", 072 "Фінанси, банківська справа та страхування", 073 "Менеджмент", 075 "Маркетинг", 076 "Підприємництво, торгівля та біржова діяльність", 241 "Готельно-ресторанна справа", 281 "Публічне управління та адміністрування", 292 "Міжнародні економічні відносини") та психології (спеціальність – 053 "Психологія"). Збірник розрахований на науковців, аспірантів та практиків, які проводять дослідження сучасних проблем економіки, управління та психології та шляхів їх розв’язання. Періодичність: щоквартально (березень, червень, вересень, грудень). Мови видання: українська та англійська (змішаними мовами).

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 8 з 8
  • Ескіз
    Документ
    Cучасні наукові підходи в дослідженнях системи економічної безпеки суб’єктів господарювання
    (Університет «КРОК», 2013) Алькема, В.Г.; Алькема, Віктор Григорович
    У статті розглянуто сучасні дослідження економічної безпеки суб’єкта господарювання з використанням ендогенного підходу. Висвітлено концептуальні засади та можливості екзогенного підходу в дослідженнях систем економічної безпеки
  • Ескіз
    Документ
    Ресурсний потенціал системи економічної безпеки суб’єкта логістичної діяльності
    (Університет «КРОК», 2013) Пазєєва, Г.М.; Алькема, В.Г.; Пазєєва, Ганна Михайлівна; Алькема, Віктор Григорович
    У статті встановлено сучасне розуміння змісту понять «ресурси» та «ресурсний потенціал». Проана ізовано роль ресурсного потенціалу в розвитку системи економічної безпеки суб’єктів логістичної діяльності. Розкрито зміст і структуру ресурсного потенціалу для забезпечення економічної безпеки суб’єктів логістичної діяльності.
  • Ескіз
    Документ
    Управління змінами в системі економічної безпеки суб’єктів господарської діяльності
    (Університет «КРОК», 2014) Алькема, В.Г.; Кириченко, О.С.; Алькема, Віктор Григорович; Кириченко, Оксана Сергіївна
    У статті проаналізовано та узагальнено поняття управління змінами в системі економічної безпеки, як нового процесу, що застосовується на різних рівнях управління та є невід’ємним елементом в управлінні системою економічної безпеки суб’єктів господарської діяльності
  • Ескіз
    Документ
    Інтегральна оцінка рівня економічної безпеки автомобілебудівних підприємств
    (Університет «КРОК», 2015) Алькема, В.Г.; Копитко, М.І.; Алькема, Віктор Григорович; Копитко, Марта Іванівна
    У статті досліджено аспекти оцінювання рівня економічної безпеки вітчизняних автомобілебудівних підприємств. На основі цього розроблено модель, яка дає змогу визначити значення інтегрального показника рівня економічної безпеки з урахуванням окремих індикаторів у функціональних складових. Результатом застосування вказаної моделі буде отримання тактичної та стратегічної оцінки рівня економічної безпеки автомобілебудівних підприємств.
  • Ескіз
    Документ
    Логістична система підприємства як організаційний базис його економічної безпеки
    (Університет «КРОК», 2017) Алькема, В.Г.; Куркін, М.В.; Тимошенко, В.А.; Алькема, Віктор Григорович
    У статті на основі аналізу теоретико-методичних та науково-практичних аспек тів сучасного розуміння категорії «логістична система» розглянуто цю категорію не лише з позиції забезпечення ефективності та результативності логістичної діяльнос ті підприємств, а в, першу чергу, з позиції її сприяння забезпеченню належного рівня економічної безпеки суб’єкта господарювання в логістичному середовищі. Сформульовано авторське розуміння наявного потенціалу логістичної системи підприємства у вирішенні завдань забезпечення його економічної безпеки.
  • Ескіз
    Документ
    Моніторинг загроз фінансово-економічної безпеки суб’єкта господарської діяльності
    (Університет «КРОК», 2017) Алькема, В.Г.; Кузуб, С.В.; Алькема, Віктор Григорович
    У статті досліджено деструктивні чинники, явища і процеси середовища діяльності вітчизняних підприємств харчової промисловості. Розглянуто науковопрактичні аспекти формування механізму моніторингу фінансово-економічної безпеки суб’єкта малого підприємництва сфери агропродуктового комплексу. Подано алгоритм модернізації існуючого механізму моніторингу фінансово економічної безпеки цього суб’єкта.
  • Ескіз
    Документ
    Аналіз сучасних підходів до оцінки стану економічної безпеки торговельних підприємств
    (Університет «КРОК», 2020) Алькема, В.Г.; Кучмєєв, О.М.; Алькема, Віктор Григорович
    У статті продемонстровано, що торговельні підприємства функціонують з зовнішнім середовищем, яке характеризується зростанням нестабільності та наявністю численних дестабілізуючих чинників. Ринкове середовище як частина цього середовища є високо конкурентним і вимагає постійних зусиль для утримання власної конкурентної позиції в умовах наявності недобросовісної конкуренції. Визначено актуальність для менеджменту сучасних торговельних підприємств проблеми забезпечення належної економічної безпеки торговельних підприємств. Продемонстровано, що завдання управління забезпеченням економічної безпеки є одним з пріоритетних функцій сучасного менеджменту торговельних підприємств. Доведено, що наявність на торговельних підприємствах дієвої системи управління забезпеченням економічної безпеки надасть можливість швидко виявити та локалізувати загрози успішній діяльності. Визначено основу ефективності такої системи – своєчасні та адекватні ситуації економічної безпеки управлінські рішення. Вказано, що для розробки та прийняття таких рішень необхідно мати комплексну методику оцінки стану економічної безпеки торговельного підприємства. Показано проблеми створення універсальної методики для торговельних підприємств які функціонують на різних ринках (споживчому та промисловому) та сферах(оптова торгівля, оптово-роздрібна торгівля, рітейл, електронна торгівля тощо. Вказано також і на відмінності в диференціації менеджментом складових економічної безпеки торговельного підприємства. Здійснено системний аналіз сучасних підходів до оцінки стану економічної безпеки торговельних підприємств. Визначено їх спільні та відмінні риси, а також вказано на основні недоліки існуючих підходів до оцінки економічної безпеки торговельних підприємств. Запропоновано напрямки вдосконалення існуючих методик та визначено невідкладність вирішення завдання створення комплексної методики оцінки економічної безпеки торговельних підприємств різних видів в сучасних умовах господарювання.
  • Ескіз
    Документ
    Особливості адаптивного управління малими підприємствами з позиції впливу на національну безпеку
    (Університет «КРОК», 2024) Алькема, Віктор; Кінарьов, Віктор; Алькема, Віктор Григорович
    Основною метою дослідження є характеристика особливостей з позиції впливу на національну безпеку. Доведено, що адаптивне управління малими підприємствами — це гнучкий, безпековий підхід до управління малим бізнесом, який дозволяє постійно навчатися і коригувати діяльність на основі оперативного зворотного зв'язку та змін умов. Визначено, що малі підприємства виявляються особливо вразливими до коливань зовнішнього економічного середовища, часто першими відчуваючи наслідки будь-яких криз та змін. Охарактеризовано ключову потребу в адаптації до воєнного стану малим підприємствам. Виокремлено ключові характеризуючі ознаки впливу воєнного стану на формування адаптивної стратегії малих підприємств України. Доведено, що в умовах війни важливим аспектом для виживання бізнесу є здатність швидко реагувати на змінені умови. Малі підприємства, які демонструють високу гнучкість, здатні швидко переорієнтувати виробництво, змінювати асортимент товарів або послуг, і навіть переміщувати свою діяльність в безпечніші регіони. Визначено особливості впливу діяльності малих підприємств України на зміцнення національної безпеки. Встановлено, що на практиці адаптивне управління малими підприємствами може включати переоцінювання бізнес-операцій, маркетингових стратегій та пропозицій продуктів у відповідь на відгуки клієнтів та конкурентний тиск. Доведено, що у контексті глобалізації та зростаючої інтеграції міжнародних ринків, малі підприємства повинні знаходити нові можливості для виходу на міжнародний рівень, одночасно зіштовхуючись із воєнного часу на внутрішньому ринку.Війна в Україні, яка розпочалася у наслідок повномасштабного вторгнення у 2022 році, мала серйозний вплив на національну безпеку й значно змінивши безпекову діяльність та спрямування малих підприємств. Визначено, що деякі підприємства перейшли на виробництво або торгівлю товарами, необхідними для виживання та оборони, такими як тактичне спорядження, медичні засоби та продукти харчування місцевого виробництва, демонструючи зміну від звичайної комерційної діяльності до тієї, яка підтримує безпосередні потреби населення та військових.