Вчені записки Університету "КРОК"

Постійне посилання на розділhttps://dspace.krok.edu.ua/handle/krok/282

Відповідно до наказів Міністерства освіти і науки України №886 від 02.07.2020 р. та № 894 від 10 жовтня 2022 р. збірник наукових праць "Вчені записки Університету "КРОК" включено до Переліку наукових фахових видань України, категорія "Б" з економіки (економічні спеціальності - 051 "Економіка", 071 "Облік і оподаткування", 072 "Фінанси, банківська справа та страхування", 073 "Менеджмент", 075 "Маркетинг", 076 "Підприємництво, торгівля та біржова діяльність", 241 "Готельно-ресторанна справа", 281 "Публічне управління та адміністрування", 292 "Міжнародні економічні відносини") та психології (спеціальність – 053 "Психологія"). Збірник розрахований на науковців, аспірантів та практиків, які проводять дослідження сучасних проблем економіки, управління та психології та шляхів їх розв’язання. Періодичність: щоквартально (березень, червень, вересень, грудень). Мови видання: українська та англійська (змішаними мовами).

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 2 з 2
  • Ескіз
    Документ
    The essence and role of investment business planning in modern economic conditions
    (Університет «КРОК», 2019) Denisenko, N.; Shaposhnikova, O.; Budiakova, О.
    The article investigates that in a market economy one of the main factors of competitiveness and efficiency of an organization is the well-designed business plan allows you to effectively develop business activities, attract investors, partners and credit resources; used to improve enterprise management and forecasting activities.In modern business conditions, the investment business plan is a working tool used in all areas of business. A business plan is a permanent document in which changes and additions are made related to changes in the internal and external environment of the enterprise.The investment business plan is an enterprise activity model that uses all elements of planning as applied to market economy categories –business, competition, marketing services, commercial risk, break-even strategies and the necessary level of profitability.A well-designed investment business plan allows you to effectively develop your business, attracting investors, partners and credit resources; used to improve enterprise management and forecasting activities.World experience shows that a business plan is a document generally accepted in most countries with developed market economies. In Ukraine, the concept of a “business plan” appeared in the early 1990s and since then a kind of evolution has passed: initially, the business plan was considered only as a tool to attract foreign investment; today, the need for drawing up business plans is realized and desirable for the development of entrepreneurial activity in modern economic conditions
  • Ескіз
    Документ
    Підвищення конкурентоспроможності підприємства як чинники удосконалення процесу управління його економічною безпекою
    (Університет «КРОК», 2023) Денисенко, Микола; Бреус, Світлана
    У статті досліджено роль та значення конкурентоспроможності підприємства як важливого чинника, що справляє вплив на його економічну безпеку у контексті управління нею в умовах повномасштабної війни росії проти України. З’ясовано, що наразі відсутні або недостатньо ефективні безпекові механізми, що не сприяє здійсненню підприємством, зокрема промисловим, адекватного реагування, пристосування до зовнішніх та внутрішніх загроз та елімінування їх задля недопущення його руйнування як важливого елемента соціально-економічної системи. Зокрема розглянуто сутність конкурентоспроможності та показники її оцінювання, зміни в джерелах конкурентних переваг суб’єктів господарювання у результаті переходу від доіндустріального суспільства до індустріального й постіндустріального та зроблено висновок, що у постіндустріальному суспільстві домінуючою сферою економічної діяльності є сфера послуг й важливу роль при цьому при становленні та розвитку бізнесу відіграють інновації. Розглянуто позитивні та негативні риси конкуренції та функції, які вона виконує в сучасних умовах господарювання, у результаті чого вона безпосередньо впливає на ефективність виробництва у разі підвищення його технічного рівня, забезпечення й покращення якості та розширення номенклатури продукції, а відтак й на економічну безпеку підприємства. Акцентовано увагу на доцільності розроблення адекватних сучасним умовах заходів щодо підтримки та підвищення рівня конкурентоспроможності як вітчизняної економіки загалом, так й окремо взятого підприємства. Наголошено на тому, що з появою конкурентоспроможних нових товарів, крім конкурентних переваг, формуються загрози та виникають ризики з боку зовнішнього середовища, що зумовлює наявність зв’язку конкурентоспроможності з економічною безпекою підприємства. Наведено характеристику економічної безпеки підприємства та окреслено ряд її функціональних цілей. Зроблено висновок про доцільність розроблення та реалізації адекватного сучасним умовам безпекового механізму задля відновлення економіки України у післявоєнний період.