Вчені записки Університету "КРОК"

Постійне посилання на розділhttps://dspace.krok.edu.ua/handle/krok/282

Відповідно до наказів Міністерства освіти і науки України №886 від 02.07.2020 р. та № 894 від 10 жовтня 2022 р. збірник наукових праць "Вчені записки Університету "КРОК" включено до Переліку наукових фахових видань України, категорія "Б" з економіки (економічні спеціальності - 051 "Економіка", 071 "Облік і оподаткування", 072 "Фінанси, банківська справа та страхування", 073 "Менеджмент", 075 "Маркетинг", 076 "Підприємництво, торгівля та біржова діяльність", 241 "Готельно-ресторанна справа", 281 "Публічне управління та адміністрування", 292 "Міжнародні економічні відносини") та психології (спеціальність – 053 "Психологія"). Збірник розрахований на науковців, аспірантів та практиків, які проводять дослідження сучасних проблем економіки, управління та психології та шляхів їх розв’язання. Періодичність: щоквартально (березень, червень, вересень, грудень). Мови видання: українська та англійська (змішаними мовами).

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 2 з 2
  • Ескіз
    Документ
    Концептуально-методичні засади формування системи економічної безпеки банківських установ
    (Університет «КРОК», 2024) Стечишин, Юрій
    У статті досліджено концептуально-методичні засади формування системи економічної безпеки банківських установ. Актуальність теми проведеного дослідження обумовлена тим, що фінансовий ринок України протягом багатьох років знаходиться під тиском численних зовнішніх та внутрішніх факторів, ризиків та загроз, що впливають на його функціонування і розвиток. Невизначеність зовнішнього середовища пов’язують зі змінами та стрибками валютних курсів, зростанням рівня інфляції, зміною регуляторних норм, чинного законодавства та впливом інших факторів. Невизначеність формує середовище нових ризиків фінансової діяльності, а перед системами економічної безпеки фінансового сектору постають нові виклики та протидії їх реалізації. В цих умовах актуальної ваги та значення набуває формування ефективних систем економічної безпеки банківських установ, здатних убезпечити їх функціонування та сприяти ефективному розвитку. Метою статті є дослідження концептуально-методичних засад формування системи економічної безпеки банківських установ. Методологічною основою дослідження стали методи наукового пізнання: аналізу та синтезу, системний підхід,функціональний, структурний, процесний, комплексний, та інші наукові підходи. Отримані наукові результати полягають в узагальнення концептуально-методичних засад формування системи економічної безпеки банківських установ, що дало можливість сформулювати авторське визначення, відповідно до якого система економічної безпеки банківських установ є сукупністю складових та елементів, методичного, нормативно-правового, фінансового та матеріального забезпечення, механізму, методів та засобів, що забезпечують вплив суб’єктів управління на об’єкти, з метою забезпечення високого рівня економічної безпеки банківських установ на засадах системного, структурного, ситуативного, функціонального, гармонізаційного, конкурентного, адаптивного наукових підходів і принципів та з широким використанням цифрових і технічних засобів її інформаційно-аналітичного забезпечення. Перспективи подальших досліджень полягають у вивченні сутності та концептуально-методичних засад системи економічної безпеки банківських установ, що дає можливість виявити особливості їх формування та функціонування, пов’язані з необхідністю забезпечення цих систем інформацією на основі широкого використання телекомунікаційних та цифрових технологій.
  • Ескіз
    Документ
    Визначення ролі та місця інформаційно-аналітичного забезпечення в системі економічної безпеки
    (Університет «КРОК», 2023) Стечишин, Юрій
    У статті проведено дослідження щодо визначення інформаційно-аналітичного забезпечення в системі економічної безпеки шляхом проведення аналізу сучасних наукових підходів в галузі економіки, права, державного управління та інших наукових галузях щодо розуміння сутності та змісту, а також базових складових цього явища та процесу на різних рівнях управління. Встановлено, що інформаційно-аналітичного забезпечення в системі економічної безпеки має конвергентний та міждисциплінарний характери і трактуєтеся в залежності від рівня управління економічною безпекою. При цьому інформаційно-аналітичне забезпечення економічної безпеки формується на відповідних методиках і засобах збору, оброки та передачі інформації, методиках розрахунків показників, індикаторів тощо з урахуванням змін та впливів зовнішнього середовища, у тому числі розвитком інноваційних інформаційних технологій. Розглядаючи систему економічної безпеки в залежності від рівня: макро – національний (державний) рівень, мікро – рівень підприємства, організації тощо, визначено, що вона являє собою процес управління та прийняття рішень, і відрізняється та характеризується багатогранністю, складністю інформаційно-аналітичного забезпечення. Тому для попередження загроз, ризиків небезпеки та здійснення превентивних заходів або протидії, перш за все необхідно виявити, ідентифікувати та оцінити (з використаним певних методик) негативний вплив цих та інших процесів, явищ. Крім того з’ясовано, що економічна безпека індивіда, суб’єкта господарської діяльності і держави є неподільні, водночас в контексті інформаційно-аналітичного забезпечення системи економічної безпеки має значення наддержавні (міжнародні) суб’єкти. Тобто визначаючи сутність інформаційно-аналітичного забезпечення економічної безпеки на глобальному (планетарному) рівні необхідно зазначити, що суб’єктами первинного збору інформації виступають міжнародні статистичні організації та служби, звітні організації, аналітичні центри та інші, які виконують центральну функцію збору інформація з багатьох країн світу, а деякі з них також займаються розробкою методик статистичного аналізу.