Вчені записки Університету "КРОК"

Постійне посилання на розділhttps://dspace.krok.edu.ua/handle/krok/282

Відповідно до наказів Міністерства освіти і науки України №886 від 02.07.2020 р. та № 894 від 10 жовтня 2022 р. збірник наукових праць "Вчені записки Університету "КРОК" включено до Переліку наукових фахових видань України, категорія "Б" з економіки (економічні спеціальності - 051 "Економіка", 071 "Облік і оподаткування", 072 "Фінанси, банківська справа та страхування", 073 "Менеджмент", 075 "Маркетинг", 076 "Підприємництво, торгівля та біржова діяльність", 241 "Готельно-ресторанна справа", 281 "Публічне управління та адміністрування", 292 "Міжнародні економічні відносини") та психології (спеціальність – 053 "Психологія"). Збірник розрахований на науковців, аспірантів та практиків, які проводять дослідження сучасних проблем економіки, управління та психології та шляхів їх розв’язання. Періодичність: щоквартально (березень, червень, вересень, грудень). Мови видання: українська та англійська (змішаними мовами).

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 3 з 3
  • Ескіз
    Документ
    Сучасний стан розвитку вищої освіти в Україні та взаємозв’язок з економічною безпекою закладів вищої освіти
    (Університет «КРОК», 2018) Денисенко, М.П.; Бреус, С.В.
    В сучасних умовах рівень вищої освіти виступає основоположним чинником, що сприяє підвищенню рівня економічного розвитку держави та її конкурентоспроможності. Поглиблення розриву між освітою, наукою та виробництвом призводить до того, що вітчизняна вища освіта перестає виконувати соціально-економічні функції, сприяє зниженню якості вищої освіти, конкурентоспроможності закладів вищої освіти (ЗВО), а відтак рівню економічної безпеки ЗВО, держави та національної безпеки в цілому. Сутність економічної безпеки та методологія її оцінювання досить ґрунтовно розглянута в працях як зарубіжних, так і вітчизняних науковців, зокрема Алімової Н. К., Демидова С. Р., Бабаєва В. Н., Момот Т. В., Пересипкіна М. Н., Мартинюка В. П., Козаченко Г. В., Тюлєнєва Г. Д. Незважаючи на значний вклад вчених за проблематикою дослідження слід зазначити, що в сучасних умовах відсутні комплексні обґрунтування аспектів, пов‘язаних з дослідженням взаємозв‘язку стану розвитку вищої освіти в Україні з економічною безпекою закладів вищої освіти. Мета статті полягає у дослідженні взаємозв‘язку стану розвитку вищої освіти в Україні з економічною безпекою закладів вищої освіти. У статті досліджено теоретико-практичні аспекти функціонування вітчизняних закладів вищої освіти та забезпечення їх економічної безпеки. Розглянуті основні чинники, які справляють вплив на економічну безпеку закладів вищої освіти. Виокремлено загрози економічній безпеці закладів вищої освіти. Виокремлені основні чинники, що сприяють формуванню загроз економічній безпеці закладів вищої освіти у результаті їх негативної зміни. Зазначене обумовлює доцільність здійснення подальших досліджень, що передбачає з урахуванням зазначених чинників формування прогнозу рівня економічної безпеки закладів вищої освіти та методичного підходу до оцінювання ризиків економічній безпеці закладів вищої освіти.
  • Ескіз
    Документ
    Сучасний стан розвитку туристичної сфери у контексті управління готельним бізнесом
    (Університет «КРОК», 2020) Денисенко, М.П.; Бреус, С.В.
    У статті досліджено роль та значення туризму як важливого стратегічного сектора економіки, що стимулює розвиток елементів інфраструктури, зумовлює збільшення доходної частини бюджету та має широкі можливості для залучення іноземної валюти і різного роду інвестицій, сприяє диверсифікації економіки у результаті утворення обслуговуючого індустрію туризму сектору економіки. Визначено та обґрунтовано тенденції, які узагальнено характеризують сучасний стан цієї сфери та справляють влив на економічний розвиток країн світу загалом та готельний бізнес, зокрема. Так сфера міжнародного туризму характеризується нестабільною динамікою збільшення кількості туристів, однак в цілому та серед країн, які є найпопулярнішими серед туристів та перерозподілом доходів від міжнародного туризму, що свідчить про перерозподіл світових грошових потоків від країн, які традиційно користувались попитом у туристів до менш традиційних туристичних центрів. Мета статті полягає у дослідженні взаємозв’язку та впливу доходів від туризму на економічний розвиток країн світу. Проведено поглиблений аналіз, який свідчить про нестабільне збільшення ВВП країн світу та незначну залежність ВВП країн від розвитку туристичної сфери і як результат, збільшення кількості туристів та доходів країн світу від міжнародного туризму. Доповнено дослідження шляхом визначення питомої ваги доходів від міжнародного туризму у ВВП загалом та країн світу, найпопулярніших серед туристів, що свідчить про її зменшення, що можна було б вважати умовно позитивною тенденцією, адже це може призвести за інших рівних умов до підвищення конкурентоспроможності світових економік та стимулювати розвиток інфраструктури країн і загалом, у перспективі, – до підвищення рівня розвитку їх економік за рахунок акумуляції зусиль та перенаправлення коштів на розвиток й збереження туристичних центрів, але в сучасних умовах розвитку світової економіки це справляє негативний вплив на розвиток туристичної сфери як світу в цілому, так і країн, зокрема, найпопулярніших серед туристів. Розглянуто вплив поширення пандемії коронавірусу на розвиток туристичної сфери загалом та її інфраструктури, зокрема готельного бізнесу й зроблено висновок, що в сучасних умовах готельний бізнес переживає складні часи, що обумовлено, зокрема нарощуванням обсягів пандемії, спричиненою коронавірусною інфекцією. Зроблено висновок, що підвищення ефективності готельної сфери потребує здійснення суттєвих змін в концепцію управління готельним бізнесом.
  • Ескіз
    Документ
    Підвищення конкурентоспроможності підприємства як чинники удосконалення процесу управління його економічною безпекою
    (Університет «КРОК», 2023) Денисенко, Микола; Бреус, Світлана
    У статті досліджено роль та значення конкурентоспроможності підприємства як важливого чинника, що справляє вплив на його економічну безпеку у контексті управління нею в умовах повномасштабної війни росії проти України. З’ясовано, що наразі відсутні або недостатньо ефективні безпекові механізми, що не сприяє здійсненню підприємством, зокрема промисловим, адекватного реагування, пристосування до зовнішніх та внутрішніх загроз та елімінування їх задля недопущення його руйнування як важливого елемента соціально-економічної системи. Зокрема розглянуто сутність конкурентоспроможності та показники її оцінювання, зміни в джерелах конкурентних переваг суб’єктів господарювання у результаті переходу від доіндустріального суспільства до індустріального й постіндустріального та зроблено висновок, що у постіндустріальному суспільстві домінуючою сферою економічної діяльності є сфера послуг й важливу роль при цьому при становленні та розвитку бізнесу відіграють інновації. Розглянуто позитивні та негативні риси конкуренції та функції, які вона виконує в сучасних умовах господарювання, у результаті чого вона безпосередньо впливає на ефективність виробництва у разі підвищення його технічного рівня, забезпечення й покращення якості та розширення номенклатури продукції, а відтак й на економічну безпеку підприємства. Акцентовано увагу на доцільності розроблення адекватних сучасним умовах заходів щодо підтримки та підвищення рівня конкурентоспроможності як вітчизняної економіки загалом, так й окремо взятого підприємства. Наголошено на тому, що з появою конкурентоспроможних нових товарів, крім конкурентних переваг, формуються загрози та виникають ризики з боку зовнішнього середовища, що зумовлює наявність зв’язку конкурентоспроможності з економічною безпекою підприємства. Наведено характеристику економічної безпеки підприємства та окреслено ряд її функціональних цілей. Зроблено висновок про доцільність розроблення та реалізації адекватного сучасним умовам безпекового механізму задля відновлення економіки України у післявоєнний період.