Вчені записки Університету "КРОК"

Постійне посилання на розділhttps://dspace.krok.edu.ua/handle/krok/282

Відповідно до наказів Міністерства освіти і науки України №886 від 02.07.2020 р. та № 894 від 10 жовтня 2022 р. збірник наукових праць "Вчені записки Університету "КРОК" включено до Переліку наукових фахових видань України, категорія "Б" з економіки (економічні спеціальності - 051 "Економіка", 071 "Облік і оподаткування", 072 "Фінанси, банківська справа та страхування", 073 "Менеджмент", 075 "Маркетинг", 076 "Підприємництво, торгівля та біржова діяльність", 241 "Готельно-ресторанна справа", 281 "Публічне управління та адміністрування", 292 "Міжнародні економічні відносини") та психології (спеціальність – 053 "Психологія"). Збірник розрахований на науковців, аспірантів та практиків, які проводять дослідження сучасних проблем економіки, управління та психології та шляхів їх розв’язання. Періодичність: щоквартально (березень, червень, вересень, грудень). Мови видання: українська та англійська (змішаними мовами).

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 2 з 2
  • Ескіз
    Документ
    Адаптивні стратегії розвитку підприємств малого бізнесу в умовах інтегрування цифрових технологій на базі штучного інтелекту
    (Університет «КРОК», 2024) Кінарьов, Віктор; Алькема, Віктор; Алькема, Віктор Григорович
    Основною метою дослідження є характеристика особливостей формування адаптивних стратегій розвитку підприємств малого бізнесу в умовах інтегрування цифрових технологій на базі штучного інтелекту. Завдання, що ставиться в статті полягає в визначення ключових аспектів формування адаптивних стратегій розвитку із врахування системи штучного інтелекту. Визначено необхідність адаптації малого бізнесу до нових викликів, зумовлених світовими кризами, такими як пандемія COVID-19 та введення воєнного стану в Україні. Визначено сутнісні ознаки сучасних адаптивних стратегій розвитку малого бізнесу. Охарактеризовано зміни у поведінці споживачів та на ринку, що призвели до переорієнтації бізнесу на цифрові платформи та цифровий маркетинг. Встановлено, що цифрова адаптивність стала критичною для виживання підприємств у змінених умовах. Обгрунтовано важливість гнучкості ланцюжка поставок, оскільки підприємства, які адаптувалися до використання місцевих джерел або диверсифікації постачань, знизили свою вразливість до глобальних потрясінь. В результаті введення воєнного стану, малий бізнес стикається з новими викликами, зокрема, обмеженнями на пересування та іншими оперативними перешкодами, що змушують бізнес адаптувати графіки роботи і підвищувати заходи безпеки. Охарактеризовано роль штучного інтелекту як значного фактора в оптимізації внутрішніх процесів і покращенні взаємодії з клієнтами. Встановлено, що передові підприємства, які впроваджують технології на базі штучного інтелекту, демонструють здатність до інновацій та підвищення конкурентоспроможності. Охарактеризовано важливість адаптивних стратегій, що дозволяють підприємствам залишатися на крок попереду ринкових тенденцій та вимог споживачів, завдяки використанню аналітики даних і штучного інтелекту для прогнозування змін та оптимізації процесів.
  • Ескіз
    Документ
    Дослідження сутності інформаційно-аналітичного підґрунтя формування адаптивної стратегії розвитку підприємства
    (Університет «КРОК», 2023) Галіка, Володимир
    Метою дослідження є дослідження інформаційно-аналітичного підґрунтя формування адаптивної стратегії розвитку підприємства. Об'єктом дослідження являється стратегічний розвиток таких відкритих соціально-економічних систем як підприємства, що функціонують в дуже динамічному зовнішньому середовищі. Для досягнення поставленої мети нам було застосовано сучасні теоретико-наукові методи, зокрема: аналізу, синтезу, графічний, абстрактно-логічний та дедукції. Запропоновані методи уможливили ефективність проведеного дослідження щодо сутності інформаційно-аналітичного підґрунтя формування адаптивної стратегії розвитку підприємства. Обґрунтовано, що інформація для підприємства – це не лише інструмент досягнення цілей, а й ресурс для розвитку. Саме тому, суттєвої актуальності набуває питання дослідження сутності інформаційно-аналітичного підґрунтя формування адаптивної стратегії розвитку підприємства. Сформовано логічну схему інформаційно-аналітичного забезпечення формування адаптивної стратегії розвитку підприємства. Доведено, що при цьому, із представлених на схемі елементів повинні перебувати у чіткому взаємозв'язку та у своїй сукупності складати внутрішньо інтегровану структуру. Проведено експертне оцінювання місце інформаційно-аналітичного забезпечення в формуванні адаптивної стратегії розвитку підприємства. Доведено, що такі відкриті соціально-економічні системи як підприємства, не спроможні ефективно адаптуватися під тиском змін в динаміці зовнішнього середовища без оперативного інформаційно-аналітичного забезпечення. З'ясовано, що під інформаційно-аналітичним підґрунтям формування адаптивної стратегії розвитку підприємства слід розуміти процес забезпечення інформаційними ресурсами керівництво даного виду соціально-економічних систем та задоволення усіх потреб у відомостях й даних суб'єктів реалізації такого роду стратегії. Виокремлено основні сучасні загрози формуванню належного інформаційно-аналітичного підґрунтя для адаптивної стратегії розвитку підприємств. Перспективи подальших досліджень слід присвятити не лише інформаційно-аналітичному забезпеченню, але й протидії загрозам, які займають ключове місце в адаптаційному підході до формування стратегії розвитку підприємства.