Вчені записки Університету "КРОК"

Постійне посилання на розділhttps://dspace.krok.edu.ua/handle/krok/282

Відповідно до наказів Міністерства освіти і науки України №886 від 02.07.2020 р. та № 894 від 10 жовтня 2022 р. збірник наукових праць "Вчені записки Університету "КРОК" включено до Переліку наукових фахових видань України, категорія "Б" з економіки (економічні спеціальності - 051 "Економіка", 071 "Облік і оподаткування", 072 "Фінанси, банківська справа та страхування", 073 "Менеджмент", 075 "Маркетинг", 076 "Підприємництво, торгівля та біржова діяльність", 241 "Готельно-ресторанна справа", 281 "Публічне управління та адміністрування", 292 "Міжнародні економічні відносини") та психології (спеціальність – 053 "Психологія"). Збірник розрахований на науковців, аспірантів та практиків, які проводять дослідження сучасних проблем економіки, управління та психології та шляхів їх розв’язання. Періодичність: щоквартально (березень, червень, вересень, грудень). Мови видання: українська та англійська (змішаними мовами).

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 25
  • Ескіз
    Документ
    Методичні підходи до оцінки ділової репутації підвприємства: забезпечення економічної безпеки та сталого розвитку
    (Університет «КРОК», 2024) Алькема, Віктор; Алькема, Віктор Григорович
    У сучасному конкурентному середовищі ділова репутація є одним із ключових нематеріальних активів підприємств, що впливає на довіру споживачів, інвесторів та партнерів. Вона забезпечує економічну безпеку, сприяє сталому розвитку та формуванню конкурентних переваг. З огляду на значення репутації, зростає потреба в ефективних методиках її оцінки та управління. Стаття спрямована на систематизацію методичних підходів до оцінки ділової репутації підприємств, визначення їх впливу на економічну безпеку та сталий розвиток, а також розробку рекомендацій для інтеграції цих підходів у практику управління. У дослідженні застосовано змішаний підхід, що включає якісні методи (експертні оцінки, тематичні дослідження, інтерв'ю) та кількісні методи (опитування, регресійний аналіз, статистична оцінка). Використано тріангуляцію даних для підвищення надійності результатів. Ідентифіковано основні методичні підходи до оцінки ділової репутації: індикативний, ресурсно-функціональний, нечітко-логічний та експертний. Показано, що використання змішаних методів оцінювання дозволяє отримати комплексне уявлення про зв’язок репутації, економічної безпеки та сталого розвитку. Підтверджено, що підприємства з позитивною репутацією мають переваги у залученні капіталу, утриманні клієнтів та залученні висококваліфікованих кадрів. Інтеграція сталого розвитку в управління репутацією сприяє підвищенню її капіталу та зміцненню довіри зацікавлених сторін. Розробка більш точних інструментів для кількісної оцінки репутації, враховуючи динамічний характер бізнес-середовища. Поглиблене вивчення зв'язку між репутацією, цифровими технологіями та екологічними ініціативами. Ця стаття надає цінні рекомендації для підприємств, які прагнуть ефективно керувати своєю репутацією та забезпечувати довгострокову економічну стабільність.
  • Ескіз
    Документ
    оль кадрового аудиту в ризикоорієнтованому управлінні підприємством
    (Університет «КРОК», 2024) Панченко, Оксана
    У сучасному бізнес-середовищі підприємства кадровий аудит виступає ключовим інструментом, який дозволяє виявляти, оцінювати та знижувати ризики, пов'язані з людським капіталом. Особливо важливим цей інструмент стає в умовах цифрової трансформації, яка змінює підходи до управління персоналом і вимагає інтеграції інноваційних методів. Основною метою статті є аналіз ролі кадрового аудиту в забезпеченні ефективного ризикоорієнтованого управління підприємством. Дослідження спрямоване на визначення впливу кадрового аудиту на зниження ризиків у сфері управління персоналом, підвищення ефективності кадрових процесів і сприяння досягненню стратегічних цілей організації. Для досягнення поставлених цілей використано такі методи: теоретичне узагальнення, абстрактно-логічний, метод візуалізації, аналізу та синтезу. Стаття ґрунтується на систематизації сучасних підходів до кадрового аудиту як важливого інструменту ризикоорієнтованого управління. Автором визначено ключові ризики, що виникають у сфері управління персоналом, зокрема: невідповідність компетенцій вимогам ринку; високий рівень плинності кадрів; неефективна структура управління персоналом; ризики, пов'язані з цифровізацією, включаючи кіберзагрози та низький рівень цифрових навичок персоналу.Розглянуто основні інструменти ідентифікації ризиків, такі як SWOT-аналіз, KPI та HR-аналітика. SWOT-аналіз дозволяє оцінити загальний стан кадрової політики, KPI забезпечує кількісну оцінку ефективності HR-процесів, а HR-аналітика сприяє глибокому аналізу даних і прогнозуванню ризиків. Автором запропоновано рекомендації щодо підвищення ефективності кадрового аудиту, зокрема:інтеграція сучасних цифрових платформ і технологій; навчання персоналу для роботи з інструментами HR-аналітики та KPI;постійний моніторинг ефективності HR-процесів. Майбутні дослідження мають зосередитися на розробці уніфікованих методик оцінки ризиків у сфері управління персоналом, інтеграції інноваційних інструментів у кадровий аудит і вивченні впливу цифрових трансформацій на HR-процеси. Окрему увагу слід приділити кібербезпеці та захисту персональних даних у контексті зростаючого використання HR-аналітики.
  • Ескіз
    Документ
    Проблеми управління ризиками і кредитною безпекою банків в умовах війни та економічної нестабільності
    (Університет «КРОК», 2024) Шевченко, Наталія; Копитко, Марта; Копитко, Марта Іванівна
    У статті розглядається основна сутність поняття «кредитна безпека банку» яка визначається як комплекс заходів чи напрямів, що спрямовані на мінімізацію негативних ризиків, які пов’язані з видачою, управлінням та погашенням кредитів фізичним та юридичним особам. Визначено, що основними структурними елементами управління кредитною безпекою банківською установою є: формування: кредитного портфеля, кредитної політики та кредитної стратегії; визначення ризиків та факторів, що впливають на рівень кредитної безпеки; страхування від кредитних ризиків: формування резервів, диверсифікація, встановлення лімітів, співпраця з третіми особами тощо. Основними принципами управління кредитною безпекою є наступні: мінімізація кредитних ризиків, оцінки кредитоспроможності, забезпечення кредиту, диференціації кредитного портфеля, постійного моніторингу та контролю, адаптації до змін зовнішнього середовища, прозорості і інформованості, мінімізації концентрації ризиків, інноваційності та використання сучасних технологій. Досліджено, що на рівень ефективності управління кредитною безпекою банків впливають зовнішні та внутрішні фактори: війна, постійні обстріли, міграція населення, відсоткові ставки, валютні коливання, рівень безробіття, зміни в законодавстві, стан фінансових ринків, впровадження технологічних інновацій та цифровизація, рівень оцінки позичальників, кредитна політика банку, фінансовий стан позичальників, якість кредитного портфеля, кваліфікація та досвід кредитних аналітиків, стратегії управління кредитними ризиками та інші. Протягом 2019-2024 років зберігається позитивна тенденція скорочення кількості непрацюючих кредитів у структурі кредитних портфелів. Від початку 2024 року загальна сума заборгованості українців за мікрокредитами зросла у 1,7 рази: із 9,3 млрд грн до 16,02 млрд грн.
  • Ескіз
    Документ
    Змістовна характеристика загроз економічній безпеці суб’єктів аудиторської діяльності
    (Університет «КРОК», 2013) Больботенко, І.В.
    У статті проаналізовано термінологічний взаємозв’язок категорій «небезпека», «ризик», «загроза» в контексті економічної безпеки підприємства. Наведено характеристику загроз економічній безпеці суб’єктів аудиторської діяльності, виходячи з конфлікту інтересів між суб’єктом аудиту та основними групами його стейкхолдерів
  • Ескіз
    Документ
    Державно-приватне партнерство та його особливості в Україні
    (Університет «КРОК», 2013) Ковальова, О.В.
    У статті розглянуто сутність і соціально-економічну роль державно-приватного партнерства. Обґрунтовано необхідність його здійснення для розвитку економіки України. Визначено основні ознаки та принципи, яким повинно відповідати становлення та розвиток державно-приватного партнерства. Виявлено основні проблеми, що ускладнюють застосування державно-приватного партнерства в Україні, та надано рекомендації щодо їх усунення.
  • Ескіз
    Документ
    Математична модель оптимальної структури кредитного портфеля комерційного банку
    (Університет «КРОК», 2013) Іваненко, Т.В.; Кузьмінський, В.З.; Кузьмінський, Володимир Зигмонтович
    У статті розроблено математичну модель формування банком оптимального кредитного портфеля з огляду на цілі кредитної політики банку, вимоги Національного банку, мінімізації ризику портфеля та максимізації його прибутку. На підставі моделі проведено розрахунок, зроблено висновки з отриманих результатів і сформульовано рекомендації банку щодо пріоритетів його кредитної діяльності.
  • Ескіз
    Документ
    Задача Марковиця: оновлена постановка аналітичне розв’язування, межі та можливі сфери використання аналітичного методу
    (Університет «КРОК», 2013) Кігель, В.Р.
    У статті обґрунтовано метод аналітичного розв’язування задачі Марковиця в оновленій постановці, а також окреслено межі та зазначено можливі сфери – ринок цінних паперів і валютний ринок – його використання. Теоретичні дослідження проілюстровано конкретними прикладами
  • Ескіз
    Документ
    Управління фінансовими ризиками на підприємстві
    (Університет «КРОК», 2014) Кабанов, В.Г.; Овчіннікова, Ю.І.
    Статтю присвячено питанню управління фінансовими ризиками на підприємствах. Охарактеризовано та подано класифікацію фінансових ризиків. Представлено методи оцінки ризику, а також алгоритм управління ризиками на підприємствах
  • Ескіз
    Документ
    Ризики в інноваційній діяльності виробничо-торговельного підприємства
    (Університет «КРОК», 2014) Кігель, В.Р.; Мусієнко, К.С.
    У статті визначено поняття «ризик» і наведено найпоширеніші види ризиків у інноваційній діяльності виробничо-торговельних підприємств. Висвітлено основні аспекти управління ризиками в інноваційній діяльності.
  • Ескіз
    Документ
    Економічна безпека та управління ризиками туристичних підприємств
    (Університет «КРОК», 2015) Снігир, А.В.
    У статті розглянуто основні підходи до визначення поняття «економічна безпека підприємства»; виконано систематизацію загроз і ризиків; наведено алгоритм процесу управління ризиками туристичних підприємств