Legal Bulletin

Постійне посилання на розділhttps://dspace.krok.edu.ua/handle/krok/365

Збірник наукових праць «Legal Bulletin» є правонаступником видання «Правничий вісник Університету «КРОК», який було засновано у 2006 році (Свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації серія КВ № ІІ237-ІІ7Р від 19.05.2006 р.) а в 2010 року внесено до переліку фахових видань України (Бюлетень ВАК України. – 2010. – № 3. – С. 11; В 2015 році наказом Міністерства освіти і науки України №1328 від 21.12.2015 року). «Правничий вісник Університету «КРОК» внесено до переліку фахових видань, та міжнародних бази даних: Index Copernicus International; Ulrich’s Periodicals Directory, США (international database Ulrich’s Periodicals Directory, USA).

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 3 з 3
  • Ескіз
    Документ
    Еволюція різновидів порушень та видів відповідальності за порушення в сфері економічної конкуренції в Україні
    (Університет «КРОК», 2024) Сидор, В.Д.; Василенко, Є.В.
    У статті досліджується розвиток законодавства в сфері економічної конкуренції після його зародження в Україні. Законодавство про захист економічної конкуренції розвивалося помірно, з урахуванням розвитку економіки в умовах пострадянських тенденцій. Рушійною силою для розвитку законодавства у сфері економічної конкуренції було саме господарювання та його поетапний розвиток в Україні. Такий розвиток та поява різновидів господарських відносин стало передумовою виникнення різних видів порушень законодавства про захист економічної конкуренції. В свою чергу, поява різних видів порушень законодавства про захист економічної конкуренції сприяло становленню системи відповідальності за порушення законодавства про захист економічної конкуренції України. Дана стаття висвітлює формування основних видів порушень законодавства про захист економічної конкуренції та становлення і розвиток системи відповідальності за такі порушення. З метою висвітлення проблематики дослідницька увага приділена розвитку ринкової економіки та викликів, які постали перед державою через наявність «неконкурентної поведінки» гравців на різних товарних ринках. Удосконалення та розвиток конкурентного законодавства є передумовою запровадження правил «чесної гри» для суб’єктів господарювання, які займаються підприємницькою діяльністю. Тож подальше реформування законодавства в сфері економічної конкуренції покликано стати ефективним інструментом для забезпечення надійного захисту прав і свобод учасників конкурентних відносин. Стаття присвячена дослідженню формування різних видів порушень конкурентного законодавства та становленню системи та різновидів відповідальності за такі порушення. Проведений аналіз дозволяє зробити відповідні висновки щодо становлення та розвитку конкурентного законодавства в Україні та формування практики застосування санкцій Антимонопольним комітетом України до суб’єктів господарювання за порушення законодавства про захист економічної конкуренції. Зокрема, як свідчать вже запроваджені зміни до законодавчого регулювання конкурентних правопорушень та відповідальності за їх вчинення, а також, як випливає з правозастосовної практики, рівень дієвості чинної нормативно-правової бази потребує підвищення.
  • Ескіз
    Документ
    Становлення та розвиток інституту відповідальності за порушення законодавства про захист економічної конкуренції
    (Університет «КРОК», 2023) Сидор, В.Д.; Василенко, Є.В.; Сидор, Вікторія Дмитрівна
    В статті досліджується зародження та подальший розвиток національного законодавствапро відповідальність в сфері економічної конкуренції в умовах пострадянських та світових тенденцій. Аналогічні процеси в тій чи іншій мірі відбувались в усіх екс-республіках колишнього Радянського Союзу, однак характерноюрисою для України в цьому питанні є орієнтація на інтеграцію до Європейського Союзу. Обраний нашою країною курс впливає на всі економічні сфери та визначає напрямок законотворчої діяльності, спрямованої та імплементацію сучасних західноєвропейських стандартів регулювання економічної конкуренції в площину сучасної України. Шлях до європейської спільноти є багатоетапним, комплексним і вимагає покрокових законодавчих змін. Кожен наступний етап законотворення має поступово враховувати низку факторів, які безпосередньо впливають на сутність нормотворчих удосконалень. Зокрема, українське законодавство потребує вдосконалення в сфері зловживання монопольним (домінуючим) становищем, регулювання конкуренції, відповідальності за порушення конкуренційних норм за стандартами Європейського Союзу. Втім, кожен подальший крок на шляху законодавчих змін має враховувати поточний стан економічних процесів в Україні задля гармонійного впровадження таких змін в реальні ринкові відносини. Дана стаття висвітлює основні тенденції, які вплинули на становлення і наступний розвиток конкурентного законодавства в Україні. З метою розкриття проблематики дослідницька увага сфокусована на умовах функціонування ринкової економіки, актуальних для окремих історичних етапів розвитку, а також на інтеграційних викликах сучасності, які постали перед державою. Вдосконалення вітчизняного законодавства є ключовим інструментом розвитку інституту відповідальності за порушення в сфері конкурентних правовідносин. Стаття присвячена дослідженню сучасних тенденцій адаптації національного конкурентного законодавства з урахуванням національних інтересів країни. Проведений аналіз дозволяє сформулювати відповідні висновки щодо подальших тенденцій на шляху вдосконалення законодавчого регулювання в Україні відповідальності за різні види порушень в сфері захисту економічної конкуренції.
  • Ескіз
    Документ
    Формування підходів і критеріїв оцінки інформації, що вводить в оману
    (Університет «КРОК», 2023) Сидор, В.Д.; Здебський, Ю.В.; Сидор, Вікторія Дмитрівна
    В статті розглядається концепція конкуренції в ринковій економіці, де суб’єкти господарювання змагаються за переваги та споживачі мають можливість вибору серед різних продавців і покупців. Зазначено, що конкуренція стимулює інновації та поліпшення товарів та послуг, а також надає захист від недобросовісної конкуренції. Розглядаються окремі особливості розвитку правового регулювання конкуренції, захисту від недобросовісної конкуренції та природи формування одного з її аспектів – поширення інформації, що вводить в оману. Описується походження концепції конкуренції і вказує на її роль у світовій економіці, а також на регулювання та захист від недобросовісної конкуренції шляхом міжнародних конвенцій. Стаття вказує на обов’язок країн забезпечити ефективний захист від недобросовісної конкуренції і заборону недобросовісних практик у сфері конкуренції, які можуть дискредитувати конкурентів. Містить історію розвитку нормативно-правового регулювання у галузі захисту від недобросовісної конкуренції в Сполучених Штатах Америки та Європейському Союзі, порівнюючи її з розвитком в Україні. Виділяються ключові події, такі як створення Федеральної торгової комісії у США та створення Європейської спільноти, а також нормативно-правові акти, які регулюють недобросовісну конкуренцію в ЄС. Автором звернено увагу на важливі законодавчі зміни в Україні, такі як: прийняття Закону про захист від недобросовісної конкуренції та зміни до законодавства після підписання Угоди про асоціацію з ЄС. Підкреслюється важливість захисту від недобросовісної конкуренції в сучасних умовах і гармонізацію законодавства України з правом ЄС. Також стаття містить аналіз щорічних звітів про діяльність Антимонопольного комітету України (АМКУ) та виявлення фактів недобросовісної конкуренції. Автор додає науковий підхід, вказуючи на зв’язок між недобросовісною конкуренцією та зловживанням цивільним правом. У статті зроблено висновок, що правова невизначеність у підходах та критеріях оцінки обманливої інформації може призвести до зловживання правами суб’єктами господарювання і порушення недобросовісної конкуренції. Також наголошується на необхідності доповнення законодавства у галузі захисту конкуренції, щоб забезпечити більшу ясність та зрозумілість для суб’єктів господарювання і мінімізувати порушення конкуренції на ринках України.