Наукова періодика Університету "КРОК"

Постійне посилання на розділhttps://dspace.krok.edu.ua/handle/krok/280

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 8 з 8
  • Ескіз
    Документ
    Деякі аспекти правосуб’єктності фізичних осіб
    (Університет "КРОК", 2013) Скірський, І.В.
    У статті досліджено науково-теоретичні погляди загальнотеоретичного розуміння правосуб’єктності фізичних осіб, а також елементи й обсяг трудової правосуб’єктності та її співвідношення з цивільною правосуб’єктністю.
  • Ескіз
    Документ
    Предмети злочинного порушення чинних на транспорті правил і іх класифікація
    (Університет "КРОК", 2016) Скірський, І.В.
    Стаття містить дослідження предметів злочину, що передбачає кримінальну відповідальність за порушення чинних на транспорті правил. Здійснено класифікацію предметів цього злочину відповідно кожного виду транспорту.
  • Ескіз
    Документ
    Мотив і мета злочинних порушень чинних правил на транспорті
    (Університет "КРОК", 2016) Скірський, І.В.; Поджаренко, К.Є.
    У статті проаналізовані поняття мотиву та мети як суб’єктивних ознак вчинення злочину. Обґрунтовано позицію, що мотив і мета злочину стосуються і необережних злочинів. Здійснена класифікація мотивів щодо порушень чинних на транспорті правил
  • Ескіз
    Документ
    Криміналістична характеристика злочинних посягань на право інтелектуальної власності
    (Університет «КРОК», 2017) Світлак, І.І.; Скірський, І.В.
    У статті досліджено загальне поняття криміналістичної характеристики злочину на підставі аналізу різних наукових поглядів на проблему. Розкрита структура та змістовні елементи криміналістичної характеристики. Сформульовані у статті висновки мають прикладне значеня
  • Ескіз
    Документ
    Суспільно-небезпечні наслідки – ознака об’єктивної сторони злочину, передбаченого ст.291 ККУ
    (Університет «КРОК», 2019) Гіжевський, В.К.; Світлак, І.І.; Скірський, І.В.
    У статті представлений науково-теоретичний аналіз ст. 291 Кримінального кодексу України. Запропоновано ґрунтовне дослідження суспільно небезпечних наслідків як ознаки об’єктивної сторони даного злочину. Для характеристики суспільно небезпечних наслідків, які наступили внаслідок посягання на суспільні відносини, що охороняються ст. 291 Кримінального кодексу України, використані оціночні поняття, зміст яких розкривається шляхом аналізу наукових досліджень, системного аналізу кримінально-правових норм та практики їх застосування, а також відомчих актів. За кримінально-правовою доктриною і на підставі аналізу узагальнень матеріалів судової практики пропонується характеристика такого кримінально-правового наслідку, як «загибель людей». Нормативний підхід тлумачення поняття «загибель людей» досліджено вконтексті характеристики чинного загального та спеціального законодавства України, а також з урахуванням правової позиції Верховного Суду України. На підставі аналітичного дослідження існуючих науково-теоретичних тлумачень «інші тяжкі наслідки» в статті конкретизується зміст таких злочинних наслідків, з їх подальшою диференціацією. Деталізуючи «інші тяжкі наслідки», автори виокремлюють: наслідки у вигляді тілесних ушкоджень, наслідки у вигляді особливо великої майнової шкоди, наслідки у вигляді великої майнової шкоди. Висловлено позицію щодо доцільності виділення «особливо великої майнової шкоди» як окремої, самостійної кваліфікуючої ознаки злочину, передбаченого ст. 291 Кримінального кодексу України, відповідно, фінансові витрати для усунення наслідків пропонується розглядати як критерій для розмежування таких категорій, як «особливо велика шкода» та «велика шкода». Обґрунтовується авторська позиція аналізом транспортних подій на залізничному транспорті, що класифікуються як катастрофи (аварія із серйозними наслідками), аварії, інциденти, що дає підстави оцінити рівень небезпеки діяльності суб’єктів перевезення пасажирів та вантажів залізничним транспортом. Загальні ознаки залізничних транспортних подій висвітлюються на підставі порівняльно-правового огляду регламентації даних відносин у вітчизняному законодавстві й у відповідних Директивах Європейського Союзу. В статті здійснено спробу сформулювати уніфікований підхід щодо розуміння суспільно небезпечних наслідків («загибель людей», «інші тяжкі наслідки»), які включені законодавцем у конструкцію диспозиції норм ст. 291 Кримінального кодексу України. Авторами запропоновано доповнити чинну редакцію ст. 291 Кримінального кодексу України, що сприятиме вдосконаленню кримінального законодавства та правильному застосуванню кримінального закону на практиці
  • Ескіз
    Документ
    Особливості вини узлочині, передбаченому ст. 291 Кримінального кодексу України
    (Університет «КРОК», 2018) Гіжевський, В.К.; Скірський, І.В.
    У статті представлено дослідження вини, яка є обов’язковою ознакою суб’єктивної сторони досліджуваного злочину. Охарактеризовано порушення чинних правил на транспорті, що впливають на нормальне функціонування транспортної системи і спричиняють кримінальноправові наслідки, передбачені диспозицією ст. 291 КК України.
  • Ескіз
    Документ
    Державний примус в кримінальному праві
    (Університет «КРОК», 2018) Світлак, І.І.; Скірський, І.В.
    У статті представлено дослідження державного примусу в галузі кримінального права. Визначені ознаки покарання та інших заходів кримінально-правового впливу, що мають риси державного примусу та застосування яких передбачено кримінальним законом.
  • Ескіз
    Документ
    Окремі питання співвідношення цивільно-правового та державного примусу
    (Університет «КРОК», 2018) Світлак, І.І.; Скірський, І.В.
    У статті досліджено особливості реалізації примусу в цивільному праві як комплексу заходів захисту та заходів відповідальності, що є реакцією держави на порушення суб’єктивних прав або невиконання юридичних обов’язків. Визначені характерні риси цивільного примусу, що обумовлені предметом правового регулювання суспільних відносин. Представлено огляд науковотеоретичних поглядів на співвідношення цивільно-правового та державного примусу.