Наукова періодика Університету "КРОК"

Постійне посилання на розділhttps://dspace.krok.edu.ua/handle/krok/280

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 4 з 4
  • Ескіз
    Документ
    Громадянське суспільство як ефективний механізм запобігання на протидії корупції
    (Університет "КРОК", 2013) Француз, А.Й.; Француз, А.А.; Француз, Анатолій Йосипович
    У статті проаналізовано окремі ознаки становлення та розвитку громадянського суспільства як ефективного механізму запобігання та протидії корупції в Україні.
  • Ескіз
    Документ
    Теоретико-правові виміри олігархізму в Україні
    (Університет «КРОК», 2024) Француз, А.Й.; Сербін, Я.В.; Француз, Анатолій Йосипович
    Стаття присвячена дослідженню теоретико-правових вимірів олігархізму в Україні. Автор аналізує історичні та культурні передумови формування олігархічної системи в Україні, зокрема процес приватизації та недоліки фондового ринку. Висвітлено, як пострадянські перетворення і несправедливість у приватизації сприяли концентрації економічних впливів в руках певного кола осіб, з метою досягнення корупційнх інтересів. Автор акцентуює увагу на тому, що поняття олігархізму, яке так і не знайшло свого закріплення в нормативно-правових актах, має бути розглянуто як модель загально-суспільної організації, що включає не лише політичні, але й економічні та соціальні корупційні компоненти. Детальний науковий аналіз олігархізму в Україні дає можливості абстрагуватися від існуючого контексту та різносторонньо дослідити всі його прояви і негативізми. Вважаємо, що як одним із маркерів може бути сприяння вітчизняного олігархізму розвитку національної ідентифікації. Також, за наявності ряду умов, олігархізм в Україні може дати поштовх до розвитку демократичного суспільства. Для всебічного дослідження теоретико-правових вимірів олігархізму в Україні розкривається взаємозвʼязок понять олігарх, олігархія, олігархізм. Вперше пропонується для характеристики моделі загально-суспільної організації, котрій притаманний вплив олігархів на ключові політичні, економічні, соціальні та корупційні процеси використовувати поняття олігархізм, тоді як олігархією називати виключно форму політичного режиму. Постулюється та доводиться, що застосування самостійного поняття олігархізм є виправданим з наукової точки зору. Також аргументується, що олігархізм в Україні має важелі впливу на державність, що потребує подальшого неупередженого вивчення. Викладений аналіз може бути корисним для розуміння особливостей теоретико-правих вимірів олігархізму в Україні під час вивчення теорії держави та права, понять неопатримоніалізму та демократичних процесів. У статті здійснені нові погляди на олігархізм в Україні, окреслюючи його складність і необхідність комплексного підходу до його вивчення, щоб краще зрозуміти його впливи на розвиток держави і суспільства.
  • Ескіз
    Документ
    Роль громадянського суспільства у протидії корупції
    (Університет "КРОК", 2016) Француз, А.Й.; Половинко, В.С.; Француз, Анатолій Йосипович
    У статті комплексно досліджується роль громадянського суспільства у виявленні, запобіганні та протидії корупції та запропоновано певні заходи, завдяки яким можна посилити участь громадян у сфері боротьби з корупцією.
  • Ескіз
    Документ
    Корупція в державному секторі: теоретико-правовий аспект
    (Університет «КРОК», 2017) Француз, А.Й.; Поліщук, В.С.; Француз, Анатолій Йосипович
    У статті досліджено корупційні явища в державному секторі України. Автор статті окремо з’ясувала передумови виникнення корупції та встановила причинно-наслідкові зв’язки корупції в державному секторі