Наукова періодика Університету "КРОК"

Постійне посилання на розділhttps://dspace.krok.edu.ua/handle/krok/280

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 3 з 3
  • Ескіз
    Документ
    Актуальні питання сутності та змісту примусового виконання судових рішень
    (Університет "КРОК", 2016) Француз, І.Г.
    У статті досліджено окремі проблемні питання сутності та змісту примусового виконання судових рішень. Встановлено, що право людини на звернення до суду за захистом своїх прав і свобод включає й таку правомочність, як можливість задіяти законодавчо визначені механіз ми примусового виконання судових рішень. Проаналізовано співвідношення дефініцій «виконавче провадження» та «примусове виконання судових рішень».
  • Ескіз
    Документ
    Принципи діяльності з примусового виконання судових рішень в Україні: теоретико-прикладні питання
    (Університет "КРОК", 2017) Француз, І.Г.
    У статті досліджено питання принципів діяльності з примусового виконання судових рі шень. Встановлено, що таке дослідження доцільно здійснювати, виходячи з того, що правові принципи поділяються на три великі групи, а саме: 1) загальноправові; 2) міжгалузеві; 3) галу зеві або спеціальні. Проаналізовано усі принципи, що відносяться до кожної із вказаних груп. Запропоновано узагальнене визначення поняття «принципи діяльності з примусового виконання судових рішень»
  • Ескіз
    Документ
    До питання історії розвитку примусового виконання судових рішень в зарубіжних країнах
    (Університет «КРОК», 2023) Корольова, В.В.; Іщенко, Д.Ю.; Корольова, Вікторія Вікторівна
    В межах цієї наукової статті здійснено огляд розвитку систем, що забезпечують виконання боржниками своїх грошових зобов’язань. Здійснено огляд таких систем від найдавніших епох (Вавилон) до сучасного українського регулювання. Розглянуто питання позбавлення волі за невиконання боргових зобов’язань та вказано, що лише у середині XX століття людство дійшло до того, що вирішило на рівні міжнародного права заборонити позбавлення волі за такі дії боржника. Досліджено, що особи, уповноважені на вчинення примусових дій щодо стягнення боргів, існували у Римській імперії. Проаналізовано розвиток судових виконавців у Нідерландах від часів середньовіччя до сучасності. Вказано на великий вплив законодавства Франції на розвиток системи виконання судових рішень у Нідерландах. У роботі зазначається про ризики для життя і здоров’я судових виконавців у часи середньовіччя на території сучасних Нідерландів, а також вказано на законодавчий захист судових виконавців у тогочасній Франції. Зазначено, що в сучасній Україні передбачено кримінально-правовий захист державних та приватних виконавців. Досліджено, які риси примусового виконання рішень у попередні епохи знайшли своє відображення у наші часи. В українському законодавстві тривалий час існувала норма про надання боржнику часу на самостійне виконання судового рішення, як і в середньовіччі на території Нідерландів. Як і тоді, так і зараз боржник може запропонувати майно, на яке слід звернути стягнення. Описано процедуру примусового продажу майна та порівняно її із сучасною процедурою. Специфіка примусового продажу майна на аукціоні 500 років тому обумовлена тогочасними реаліями: оголошення про продаж майна здійснювалися у церкві та на базарі, а сам процес продажу тривав, поки горіла свічка, а надалі угоду затверджував суд. Єдине, що залишилося незмінним до сьогодні – це принцип, за якого покупцем майна ставав той, хто запропонує на аукціоні найвищу ціну. У статті йдеться про також про інші функції, які виконували судові виконавці у минулі часи. Також вказано, що і нині у правових актах Ради Європи щодо примусового виконання рішень зазначено про можливість покладення на судових виконавців виконання інших функцій.