Правничий вісник Університету "КРОК"

Постійне посилання на розділhttps://dspace.krok.edu.ua/handle/krok/2330

ISSN 2312-7686 (print) ISSN 2707-9155 (online) Періодичність: 4 випуски на рік. Статус: журнал є фаховим із юридичних та психологічних наук (Наказ МОН України № 1328 від 21 грудня 2015 року), індексується міжнародними наукометричними базами Index Copernicus та Google Scholar, включений до бази даних Ulrich’s Periodicals Directory (США). Правничий вісник Університету "КРОК" є міжнародним рецензованим науковим фаховим журналом, метою якого є публікація результатів фундаментальних і прикладних досліджень з юриспруденції і психології. Завданнями Правничого вісника Університету «КРОК» є сприяння розвитку вітчизняної та міжнародної науки, розширення науково-дослідницького співробітництва в Україні та в усьому світі, глобальне поширення результатів наукових студій, оприлюднення актуальних наукових результатів, підтримка молодих вчених (докторантів, аспірантів, магістрантів, здобувачів наукових ступенів і вчених звань, тощо), координація фундаментальних і прикладних юридичних та психологічних досліджень, зростання внеску вчених в суспільному житті та політичних реформах, застосування наукових знань заради людського прогресу. Публікації в журналі адресовані професійній аудиторії, науковцям, викладачам та практикам і охоплюють широке коло тематичних напрямків.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 10
  • Ескіз
    Документ
    Особливості структури самосвідомості особистості: самопізнання, самоставлення, саморегулювання
    (Університет «КРОК», 2012) Продан, О.О.
    Статтю присвячено розгляду підходів вітчизняних і зарубіжних дослідників до проблеми структури самосвідомості особистості, понять «особистість», «самосвідомість особистості». Проаналізовано та узагальнено визначення понять «структура самосвідомості особистості» та її компонентів – «самопізнання», «самоставлення» та «саморегулювання».
  • Ескіз
    Документ
    Підходи до розуміння права та категорії "суб’єкт права" у ХІХ-ХХ століття
    (Університет «КРОК», 2012) Пундор, Ю.О.
    У статті досліджено розуміння права та категорії «суб’єкт права» з позицій позитивістської, природно-правової та інших непозитивістських концепцій праворозуміння. Проаналізовано розвиток суб’єктів права в соціально-правовій реальності XIX– XX століть, розглянувши людину як правового вільного індивіда, а державу та народ − як провідних субʼєктів права цього періоду.
  • Ескіз
    Документ
    Концептуальний підхід П.Г. Редкіна до психології вчителя
    (Університет "КРОК", 2013) Дригус, М.Т.
    У статті вперше проаналізовано концептуальний підхід до психології вчителя видатного вітчизняного вченого П.Г. Редкіна. Розкрито розуміння вченим сутності професійної діяльності вчителя в контексті ідеї розвитку, саморозвитку та самовдосконалення; представлено технологію ефективності вчителя як суб’єкта професійної діяльності та формування його професійної компетентності.
  • Ескіз
    Документ
    Феномен людини до моменту народження
    (Університет "КРОК", 2016) Бардашевич, Я.В.
    Повага і захист прав людини до моменту народження в сучасному суспільстві повинні бути рівнозначні правам уже народженої людини. Право на життя є невід’ємним конституційним положенням без будь-яких дискримінаційних і виняткових ознак
  • Ескіз
    Документ
    Психологічний портрет майбутніх фахівців з психології
    (Університет "КРОК", 2016) Ковалькова, Т.О.
    У статті приділена увага основним підходам до вивчення особистості у психології. Автор підібрала набір психодіагностичних методик, за допомогою яких здійснюється складання психологічного портрета майбутніх психологів. Описано особистісні якості, що необхідні для кваліфікованої роботи психолога
  • Ескіз
    Документ
    Аналіз психологічної адаптації та особистісної трансформації безробітних у професіогенезі
    (Університет "КРОК", 2016) Пасічна, В.Г.
    У статті представлено результати аналізу психологічної адаптації та особистісної трансформації безробітних у професіогенезі. З’ясовано, що фази послідовного усвідомлення і формування пошукової свідомості у безробітних дають потужний поштовх до глибинної осо бистісної трансформації та активно-адаптаційної стратегії поведінки, що зумовлює адекват ну адаптацію у професіогенезі особистості. Водночас затримка на будь-якій фазі викликає у суб’єкта внутрішні механізми гальмування, що призводить до пасивно-адаптивних стратегій особистісних трансформацій та дезадаптивних розладів. На підставі узагальнення наукових джерел і особистих досліджень запропоноване авторське визначення понять особистісної трансформації та психологічної адаптації безробітних.
  • Ескіз
    Документ
    Психолого-педагогічні проблеми змісту освіти
    (Університет "КРОК", 2016) Малкова, Т.М.; Малкова, Тетяна Миколаївна
    У статті досліджується проблема поєднання в освіті двох складових культури – науково-технічної, породженої науково-технічним прогресом, та традиційної гуманітарної. Надмірна професіоналізація освіти може бути основною причиною поглиблення прірви між цими культурами. Згідно з компетентнісним підходом, запропонованим, зокрема, фахівцями у галузі інформаційно-комунікативних технологій, зміст навчання може бути визначений за допомогою професійного профілю та кластеру компетенцій. Це такий підхід навряд чи можна застосувати до визначення змісту навчання спеціалістів гуманітарного профілю, головним чинником ефективності професійної діяльності яких є особистість. Становленню особистості як ціліс ної соціальної якості людини найбільшою мірою сприяють гуманітарні дисципліни і образот ворче мистецтво, які є майже непіддатливими до формалізації. Оскільки у жодній дисципліні не існує алгоритму виховання творчої особистості, необхідно, щоб у навчанні були представлені як природничі, так і гуманітарні науки й мистецтво
  • Ескіз
    Документ
    Ціннісні орієнтації особистості як чинник запобігання емоційного вигорання вчителів
    (Університет «КРОК», 2017) Ковалькова, Т.О.
    У статті наголошується на тому, що викладач є однією з найнавантаженіших категорій працівників. Автором проведено дослідження термінальних та інструментальних цінностей учителів старших класів, у яких присутнє емоційне вигорання, та тих, у яких такий синдром відсутній. Встановлено значні відмінності між ціннісними орієнтаціями жінок та чоловіків- учителів. Проведено порівняння особливостей показників сформованості ціннісно-смислової сфери між Я-реальним та Я-ідеальним учителів.
  • Ескіз
    Документ
    Специфіка професійного самоставлення працівників підрозділів превентивної діяльності національної поліції
    (Університет «КРОК», 2018) Шевченко, Л.О.; Шоломін, О.Ю.
    У статті розглянуто особливості професійного самоставлення працівників підрозділів превентивної діяльності поліції на різних етапах профессіогенезу. Встановлено, що вони в цілому позитивно ставляться до себе як до професіонала, оцінюють свою діяльність як соціально значущу. Для першокурсників характерна внутрішня конфліктність професійного самоставлення. Поліцейським з досвідом роботи властиво переживання єдності своєї особистості з обраною професією.
  • Ескіз
    Документ
    Особливості смисложиттєвих орієнтацій студентів закладів вищої освіти
    (Університет «КРОК», 2019) Васильченко, О.М.; Льошенко, О.А.; Чмір, О.В.; Васильченко, Ольга Миколаївна
    У статті аналізуються результати емпіричного дослідження смислжиттєвих орієнтацій студентів закладів вищої освіти. Зміни в українському суспільстві призвели до трансформації суспільних ідеалів та індивідуальних цінностей. Відсутність загальновизнаної ідеології та розмитість соціальних приписів про культурно схвалювану поведінку зумовлюють вибір особистістю моделей поведінки відповідно до її смисложиттєвих орієнтацій. Зміни в українському суспільстві призвели до трансформації суспільних ідеалів та індивідуальних цінностей. Переоцінка цінностей, їх криза найбільше впливає на формування світогляду молоді. Саме ці процеси зумовлюють необхідність дослідження смисложиттєвих орієнтацій молоді. Показано, що провідними цінностями студентства є матеріальне положення та активні соціальні контакти, власний престиж та креативність. Успіх та результативність життя пов’язані у свідомості студентів, насамперед, з стабільним матеріальним становищем, інтернальним локус контролем, активним суспільним життям та збереженням індивідуальності. Виявлено наступні взаємозв’язки між показниками смисложиттєвих орієнтацій студентів: тісний зворотній зв’язок між внутрішнім конфліктом та цілями у житті; тісний прямий зв’язок між матеріальним положенням та цілями у житті; тісний прямий зв’язок між матеріальним положенням та результативністю життя; тісний прямий зв’язок між матеріальним положенням та показником локус контролю – життя студентів; тісний прямий зв’язок між збереженням власної індивідуальності та показником локус контролю – Я студентів; прямий зв’язок між збереженням власної індивідуальності та загальним показником свідомості життя; тісний зворотній зв’язок між суспільним життям та процесом життя студентів; тісний прямий зв’язок між спрямованістю на спілкування та процесом життя; зворотній зв’язок між негативним афектом та загальним показником свідомості життя у студентів. Стаття виконана самостійно магістром під керівництвом доктора наук.