Наукова періодика Університету "КРОК"

Постійне посилання на розділhttps://dspace.krok.edu.ua/handle/krok/280

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 25
  • Ескіз
    Документ
    До питання становлення товариства з обмеженою відповідальністю в Україні
    (Університет "КРОК", 2013) Іванюшенко, В.В.; Корольова, Вікторія Вікторівна
    У статті розглянуто питання становлення товариства з обмеженою відповідальністю як одного з видів господарських товариств і формування його законодавчого закріплення.
  • Ескіз
    Документ
    Конституційне регулювання права на результати творчої діяльності в країнах Європейського Союзу
    (Університет "КРОК", 2013) Іванюшенко, В.В.; Мішкур, А.О.; Корольова, Вікторія Вікторівна
    У статті проаналізовано рівень регулювання права на результати творчої діяльності за конституціями країн ЄС на рівні установчих договорів ЄС і міжнародних договорів.
  • Ескіз
    Документ
    Теоретико-правові засади забезпечення права на безпечне для життя і здоров’я довкілля в Україні
    (Університет "КРОК", 2014) Корольова, В.В.; Корольова Вікторія Вікторівна, Вікторія Вікторівна
    У статті проаналізовано рівень забезпечення права людини і громадянина на безпечне для життя і здоров’я довкілля в Україні.
  • Ескіз
    Документ
    Нормативно-правове закріплення права людини і громадянина на безпечне для життя і здоров’я довкілля
    (Університет "КРОК", 2016) Корольова, В.В.; Корольова, Вікторія Вікторівна
    Статтю присвячено дослідженню нормативного закріплення права людини і громадянина на безпечне для життя і здоров’я довкілля
  • Ескіз
    Документ
    Правова природа інституту патронату над дітьми
    (Університет "КРОК", 2016) Корольова, В.В.; Корольова, Вікторія Вікторівна
    Стаття присвячена дослідженню інституту патронату над дітьми та його місця серед інших видів влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування
  • Ескіз
    Документ
    Теоретико-правові підходи до визначення земельного права як галузі права України
    (Університет "КРОК", 2017) Корольова, В.В.; Корольова, Вікторія Вікторівна
    Стаття присвячена дослідженню теоретико-правових підходів щодо розуміння земельного права як галузі права України.
  • Ескіз
    Документ
    Юридична природа договору комерційної концесії
    (Університет «КРОК», 2017) Корольова, В.В.; Лахтадир, Я.В.; Корольова, Вікторія Вікторівна
    Публікація присвячена питанням розвитку концесійних відносин і концесійного договору в сучасній Україні, аналізуються термінологічні особливості поняття концесії і передумови виникнення в Україні закону про концесії. Зазначаються нормативні акти, які регулюють порядок укладення такого договору. Визначаються недоліки в правовому регулюванні. Робиться висновок про необхідність удосконалення чинного законодавства в частині концесійних відносин.
  • Ескіз
    Документ
    Правовий статус і специфіка діяльності військових капеланів у США за матеріалами судової практики
    (Університет «КРОК», 2019) Корольова, В.В.; Ващук, М.М.; Корольова, Вікторія Вікторівна
    У статті 35 Конституції України проголошується, що кожен військовослужбовець має право на свободу світогляду і віросповідання. Це право включає свободу сповідувати будь-яку релігію або не сповідувати ніякої, безперешкодно відправляти одноособово чи колективно релігійні культи та ритуальні обряди, вести релігійну діяльність. В умовах наявних бойових дій на сході України ще більше актуалізували проблематику впровадження інституту військового капеланства (священства) у Збройних силах України та інших військових формуваннях. Аналіз різних світових моделей капеланської служби і видів координації між церквою та військовими формуваннями держави може бути успішно використаний в Україні з обов’язковим урахуванням ментальності й історичного розвитку українського народу. Варто відштовхуватися від духовних традицій, а також досвіду, отриманого під час бойових дій на сході держави. У статті проаналізовано низку судових справ США з питань військового капеланства. Зроблено висновок про те, що згідно з американською судовою практикою, військове капеланство не суперечить Конституції США до тих пір, поки воно надає можливість реалізовувати право на свободу віросповідання тим, хто в іншому разі був би позбавлений доступу до релігійних послуг. Судова практика відображає у собі специфічні особливості становлення інституту військового капеланства на території країни як обов’язкової гарантії свободи віросповідання військовослужбовців. Вивчення американського досвіду правового регулювання статусу та діяльності військових капеланів за матеріалами судової практики дозволив зробити висновок, що судові рішення можна поділити за предметною ознакою на групи: 1) принципова конституційна можливість і обґрунтованість існування та функціонування капеланства у Збройних силах; 2) питання відповідності Конституції США капеланства, фінансування якого здійснюється коштом державного бюджету; 3) проблеми та специфіка найму і трудових (службових) правовідносин з військовими капеланами, а також питання законності звільнення військового капелана; 4) питання збереження релігійної таємниці; 5) дискримінація деяких конфесій при наданні переваг іншим конфесіям у Збройних силах; 6) питання обмежень окремих прав військових капеланів, виходячи з інтересів військової служби.
  • Ескіз
    Документ
    Стандарти - це мова, що об’єднує. Чи так це насправді?
    (Університет «КРОК», 2018) Корольова, В.В.; Ример, Д.В.; Корольова, Вікторія Вікторівна
    У статті досліджено питання щодо збереження ідентичності вимог міжнародних та європейських стандартів при прийнятті їх як національних стандартів України.
  • Ескіз
    Документ
    Окремі аспекти забезпечення права людини на здоров’я в умовах збройних конфліктів
    (Університет «КРОК», 2019) Корольова, В.В.; Шубіна, І.А.; Корольова, Вікторія Вікторівна
    У статті авторами розглянуто основні положення щодо забезпечення права людини і громадянина на здоров’я взагалі та в умовах збройних конфліктів зокрема. Досліджено поняття “механізм забезпечення прав і свобод людини і громадянина” та його складові елементи. Звернута увага на те, що для забезпечення реалізації прав і свобод людини і громадянина в умовах збройного конфлікту у науковий обіг введено поняття соціальноправового механізму захисту прав і свобод людини. Варто зауважити, що актуальність і своєчасність даної проблематики полягає в тому, щоб наголосити, що особи, які перебувають у зоні збройного конфлікту, вразливі незалежно від їхнього статусу чи роду діяльності. Тому стратегічним завданням сучасної цивілізованої держави має бути турбота про поліпшення здоров’я кожного громадянина, забезпечення ефективності діяльності системи охорони здоров’я, як сукупності загальнодержавних, галузевих та місцевих медикосоціальних заходів, створення для населення широкої доступності кваліфікованої медичної допомоги. Встановлено, що в механізмі забезпечення прав людини і громадянина можна виділити дві сторони: статичну та динамічні. Доведено, що організаційно-правовий механізм забезпечення прав і свобод людини і громадянина включає дві складові: нормативноправову та інституційну. Розглядаючи питання компетенції органів державної влади у сфері забезпечення права людини на здоров’я в умовах збройних конфліктів зроблено висновок про те, що існують різні критерії за якими визначається система уповноважених суб’єктів у досліджуваній сфері. Намічені рекомендації та пропозиції щодо реалізації законодавчо встановлених заходів і процедур економічного, соціального і правового характеру забезпечують право на здоров’я внутрішньо переміщених осіб, учасників АТО, осіб, які залишилися на окупованих територіях. На даний момент, фахівці, при визначенні системи уповноважених суб’єктів забезпечення права на здоров’я в умовах збройних конфліктів в Україні, роблять акцент на такі критерії: ініціювання, здійснення, захист та відновлення порушеного права.