Інноваційний розвиток як інструмент економічної безпеки
Дата
2021
DOI
https://doi.org/10.36887/2415-8453-2021-4-27
item.page.thesis.degree.name
item.page.thesis.degree.level
item.page.thesis.degree.discipline
item.page.thesis.degree.department
item.page.thesis.degree.grantor
item.page.thesis.degree.advisor
item.page.thesis.degree.committeeMember
Назва журналу
Номер ISSN
Назва тому
Видавець
Західноукраїнський національний університет
Анотація
Стаття присвячена актуальному напряму прийняття управлінських рішень – забезпечення економічної безпеки. Поточна ситуація кардинально змінила підхід управлінців до даного питання, і на основі опрацьованих наукових та інформаційних джерел зазначаємо зміщення дискусії від обговорення доцільності забезпечення економічної безпеки до конкретних рішень з її забезпечення. Головною метою даної публікації є розгляд економічної безпеки на різних інституційних рівнях, визначення головних чинників її формування та дослідження впливу на цей процес інноваційного розвитку. Встановлено, що економічна безпека є запорукою тривалого розвитку та захищеності, а тому її підтримка та формування є актуальним заданням для дослідження. Її розглядають на різних рівнях управління: державному, регіональному та на рівні підприємства. Визначено головні ознаки економічної безпеки підприємства: економічну рівновагу та конкурентоспроможність з деталізованим їх описом. Досліджено суть економічної безпеки регіону та зазначено, що не можна стандартизувати підхід до формування економічної безпеки регіонів, бо кожен із них є унікальним та потребує індивідуального підходу з огляду на географічне положення, спеціалізацію, ресурсний потенціал та господарські можливості. Представлено порівняння основних елементів економічної безпеки країни та регіонів за такими напрямами: економічна незалежність/ автономність, стійкість і стабільність національної економіки, здатність до саморозвитку і прогресу. Розглянуто суть інноваційної діяльності з урахуванням затверджених визначень в нормативно-законодавчих актах України. Визначено, що активізувати інноваційний розвиток неможливо без вивчення зарубіжного досвіду інноваційної діяльності, а саме аналізу моделей інноваційного розвитку економіки провідних країн світу, і на основі вивчення даного напряму систематизовано інструменти активізації інноваційного розвитку в зарубіжних країнах. Визначені перспективи подальших
наукових досліджень, зокрема інноваційний розвиток є основою формування економічної безпеки, а взаємовплив на формування економічної безпеки трьох рівнів: держави, регіонів, бізнесових структур, потребує подальшого дослідження.
Опис
Ключові слова
інноваційний розвиток, економічна безпека, бізнесові структури, регіони, конкурентоспроможність, державне управління
Бібліографічний опис
Неустроєв Ю.Г. Інноваційний розвиток як інструмент економічної безпеки / Ю. Г. Неустроєв, О. М. Правдивець // Український журнал прикладної економіки та техніки. - 2021. - Т. 6. - № 4. - С. 223-229. - DOI https://doi.org/10.36887/2415-8453-2021-4-27.