Кафедра дизайну

Постійне посилання колекціїhttps://dspace.krok.edu.ua/handle/krok/3156

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 18
  • Ескіз
    Документ
    Вплив візуальних моделей на оцінку рішень в дизайн-практиці
    (Київський національний університет технологій та дизайн, 2024) Бердинських, С.О.; Бердинських, Святослав Олександрович
    Метою роботи є дослідження проблеми новітніх засобів презентації об’ємно-просторових проєктованих форм; систематизація основних візуальних моделей на етапі дизайн-розробки; визначення їхнього впливу на проєктну оцінку. Методологія. Проведено аналіз інформаційних джерел у галузях дослідження методів проєктування; інструментарію формотворення об’єктів архітектури, промислового дизайну та дизайну середовища; використано структурний та системний методи; та синтезу результатів дослідження. Результати. Дослідженням доведено, що в системі дизайн-практики пріоритетності набувають моделі, які створюють комплексне тривимірне враження, здатне більш об’єктивно інформувати про властивості об’єкта. До таких належать фізичні масштабні моделі, а також віртуальні цифрові 3D-прототипи, взаємодія з якими базується на принципах інтерактивності за допомогою екранних та VR-технологій. Зазначається, що втім, роль традиційних графічних моделей, зокрема ортогональних проєкцій, не зменшується, а, навпаки, отримує нові можливості, при одночасному застосуванні разом з новітнім арсеналом засобів проєктування. Наукова новизна. Дослідження додають внесок у сферу дизайн-проєктування, синтезуючи потенціал традиційних методик оцінки результатів дизайн-проєктування та новітніх технологій візуалізації. Окреслюється перспектива інтеграції засобів раціональної та чуттєвої оцінки з метою розширення напрямів стратегії вирішення проєктних завдань. Практична значущість одержаних результатів полягає у можливості їх застосування в дизайн-практиці, у навчальному процесі підготовки фахівців художньо-творчих галузей, подальших дослідженнях мистецтвознавства, культурології, архітектури та дизайну
  • Ескіз
    Документ
    Композиційні складові шрифтового аркуша в графічному дизайну
    (НАМ України, 2023) Яремчук, Олена Миколаївна
    У зв’язку з стрімкою динамікою заміни ручних способів проектування комп’ютерними технологіями підкреслюється роль індивідуального творчого потенціалу дизайнера-графіка в сучасному творчому процесі.
  • Ескіз
    Документ
    Макетування як засіб пошуку архітектурної форми
    (НАМ України, 2023) Солопов, Вячеслав Анатолійович
    Пріоритетним завданням в сучасній проектній діяльності є створення якісних умов для життя та праці як однієї людини окремо, так і соціуму загалом. Головним фактором цих умов є раціональне поєднання форм і функцій у цілісну просторову структуру, яка зможе гармонійно увійти та доповнити загальну картину планування міст, районів та селищ. Розрахунок та розробка завдань з урахуванням реальних умов в процесі пошуку проектного рішення створює багато нагальних питань та складнощів на етапі ескізування, зокрема: відповідність вигляду призначенню, узгодження функцій з об’ємом, раціональне розміщення на ситуаційному плані тощо.
  • Ескіз
    Документ
    Критичний погляд на формування графічної культури у дизайн-освіті
    (КНУТД, 2023) Бердинських, Святослав; Бердинських, Святослав Олександрович
    Дослідження широкого кола питань застосування засобів проектної графіки у дизайн-освіті є актуальним питанням, особливо на сучасному етапі діджиталізації проектних процесів, при одночасному функціонуванні традиційних рукотворних засобів та цифрових технологій. В даній роботі критично проаналізовано існуючі аспекти графічної підготовки фахівців з дизайну. Окреслено коло проблем формування проектної культури, виявлено, що ефективність використання ресурсів проектної графіки є доволі невисокою. Отже, переосмислення потребує вся система застосування засобів візуального моделювання на етапі освіти. Запропоновані шляхи вирішення проблем через трансформацію дисциплін «Рисунок», «Проектна графіка», «Комп’ютерне проектування»
  • Ескіз
    Документ
    Колаж як інструмент творчого синтезу в дизайні
    (НАМ України, 2023) Бердинських, Святослав Олександрович
    Впровадження комп’ютерних технологій у процес дизайну докорінно змінило уявлення про усталені впродовж тривалого часу методи вирішення творчих завдань, зокрема, у сфері візуалізації проектного задуму. При одночасному функціонуванні різних підходів та методик щодо створення та презентації об’єктів творчої діяльності, бракує цілісної, обґрунтованої теорії. Дана проблема має зв’язок тісний із важливими практичними завданнями художнього формоутворення – розробкою новітніх засобів та інструментів проектування і оцінки проектних рішень. Актуальність питання полягає у необхідності наукового дослідження сучасної проектної графіки, зокрема її функціональних та естетичних аспектів, побудові системи принципів використання різноманітних форм об’єктивної та умовної графічної візуалізації у художньо-творчій практиці. Доцільним завданням в аспекті даної проблематики є проведення системного аналізу властивостей існуючих графічних засобів дизайну
  • Ескіз
    Документ
    Діджиталізація проектної культури у сфері дизайну: проблеми, виклики, перспективи
    (ІПСМ НАМ України, 2023) Бердинських, Святослав Олександрович
    В останні десятиліття стрімко відбувається розвиток інформаційних технологій, які змінюють звичне уявлення про процеси проектування в архітектурі та дизайні. З’являються новітні інструменти та програмне забезпечення, зростають апаратні можливості пристроїв обробки інформації, що дозволяє на якісно новому рівні виконувати ті завдання, які досі мали усталені впродовж багатьох років методи вирішення. Серед останніх тенденцій також - залучення штучного інтелекту (AI) до проектних процесів. Процес освоєння новітнього інструментарію триває досі, у тому числі у сфері дизайн-освіти, отже є потреба щодо розробки новітніх підходів до проектування.
  • Ескіз
    Документ
    Актуальний запит в сфері проектування середовища за умов війни
    (ІК НАМ України, 2023) Бердинських, Святослав; Бердинських, Святослав Олександрович
    Основною метою завдань дизайну середовища є створення комфортного, безпечного, сучасного привабливого простору із урахуванням потреб усіх категорій суспільства. Однак в умовах війни набувають актуальності інші задачі.
  • Ескіз
    Документ
    Дизайн у поствоєнному відновленні держави
    (Національна академія мистецтв України, 2024) Латій, Оксана Іванівна
    Дизайн у поствоєнному відновленні держави грає важливу роль у відтворенні соціального, економічного та культурного життя після конфлікту чи війни. Дизайн у поствоєнному відновленні може допомогти створити стійке та просунуте соціально-економічне середовище, яке сприяє відновленню та розвитку держави після конфлікту чи війни
  • Ескіз
    Документ
    Якості експресії патріотичного плакату
    (Національна академія мистецтв України, 2024) Бердинських, Святослав Олександрович
    Досвід маніпуляції з техніками та засобами зображення, композицією площини та іншими різновидами візуалізації стимулює глядача до потрібної емоційної реакції під час сприйняття плакату. Сукупність нашого досвіду та референсів визначає зв‘язок із тим, що намагаються донести у зображенні.
  • Ескіз
    Документ
    Візуалізація дизайну середовища інструментами штучного інтелекту
    (КНУТД, 2024) Бердинських, Святослав; Городецька, Вікторія; Яковлєв, Микола; Бердинських, Святослав Олександрович
    В роботі розглянуто деякі питання щодо особливостей використання штучного інтелекту та машинного навчання в сфері дизайну середовища. Проаналізовано новітні інструменти, які пропонує ця технологія, з акцентом на розгляд генеративних моделей машинного навчання для створення візуального представлення дизайнерських рішень.